5 канал

В Києві відбулася прем'єра документального фільму "Капелани"

Герої стрічки - військові священики, які з перших днів війни на Сході стоять пліч-о-пліч із бійцями.

Канва картини – це історії чотирьох священиків греко-католицької церкви, які побували в найгарячіших точках АТО. "Коли гинуть товариші - черствіє душа", - зізнаються солдати у фільмі. В такі моменти і постають поруч капелани. Наступного разу стрічку покажуть 2 жовтня в кінотеатрі "Ліра". Також плануються покази у Львові, Тернополі та Івано-Франківську і в ефірі двох українських телеканалів.

"Ми всі знаємо, хто такий "Моторола", і інколи здається, що те, що він скаже, має більше значення, ніж, скажімо, слова, наприклад, навіть капеланів. Ну не те, щоб ми бралися виправляти цю ситуацію і розкручувати наших капеланів, але тут треба просто ситуацію переставити з ніг на голову, щоб ми мали змогу почути і побачити людей, які теж безпосередньо беруть участь у цій війні, але їхній голос великою мірою залишається непочутим", - говорить автор фільму "Капелани" Валентин Дігтяренко.

"Дехто звертається з проханням про сповідь, декого і вінчають навіть там, хтось деколи готується до хрещення. Основна функція, якщо хочете, десь ідейна українського солдата сьогодні - це любити, так, зі зброєю в руках, але любити усіх тих, хто залишається за спиною", - зазначив військовий капелан УГКЦ отець Андрій Зелінський.

Нагадємо, у червні фільм про фронтові будні бійців "Правого сектора" отримав нагороду у Польщі.

Попередній матеріал
Литва не долучиться до ескалації напруження, до якого її спонукає Москва - Лінкявічюс
Наступний матеріал
Бойовики вдаються до збройних провокацій – штаб АТО
Loading...