villeron.kz

Український скрипаль посів друге місце на конкурсі королеви Єлизавети

  Український скрипаль Олексій Семененко став володарем другої премії одного з найпрестижніших міжнародних конкурсів класичної музики у Брюсселі - конкурсі ім. королеви Єлизавети.

  Вперше українця було удостоєно нагороди цього конкурсу, передає "Укрінформ". Для самого призера це теж найвища поки що нагорода, до цього найвищим його досягненням було 3-є місце на VI Конкурсі імені Паганіні у Москві 2010 року.

  За словами переможця, "була, в принципі, упевненість" у тому, що його майстерність буде гідно оцінено. "Справедливість перемогла", - говорить 26-річний віртуоз. Йдеться, що на найближчий місяць, червень, гастрольний графік скрипаля повністю розписаний. Він чекає, що перемога в конкурсі відкриє для нього нові перспективи у кар'єрі.

  Виступає Семененко в основному в Європі і США. Двічі на рік приїжджає до рідної Одеси (де він народився, закінчив знамениту музичну школу ім. Столярського і вступив в Академію ім. Нежданової, після чого став студентом вищої школи музики у Кельні) і виступає там у філармонії з місцевим симфонічним оркестром.

  Міжнародний конкурс музикантів імені королеви Єлизавети вважається одним з найбільших, найпрестижніших і найчесніших у світі. Вперше його провели 1937 року за ініціативи королеви Бельгії Єлизавети, яка сама була віртуозною скрипалькою. Спочатку він носив ім'я Ежена Ізаї - видатного бельгійського скрипаля і композитора. З 1951 року конкурс щороку проводиться по одній з чотирьох спеціальностей: скрипка, фортепіано, сольний спів і композиція. 

  Попередній матеріал
  Українка перемогла у фіналі Гран-прі з фехтування на шаблях
  Наступний матеріал
  Вибори місцевих меджлісів кримських татар в Херсонській області відбудуться 16 серпня

  Українка перемогла у фіналі Гран-прі з фехтування на шаблях

  Українка здобула перемогу в Чемпіонаті Європи з шахів

  Жіноча збірна України розгромила Румунію на баскетбольному турнірі в Мінську

  Українська тенісистка вийшла у чвертьфінал Відкритого чемпіонату Франції