Українські вечорниці в італійському Неаполі (репортаж)

  В Італії найбільша українська діаспора проживає у Неаполі. Сьогодні там вперше в історії міста стартували Дні української культури. За місяць до цього свята корінні українці сповіщали одне одного про Неапольські події по телефону, через Інтернет. Або консульські відділення. А в місцях, де найчастіше збираються українці, розвісили оголошення. То ж на свято зїхалися представники діаспори з різних куточків Італії і гуртом гуляли під Воплі Відоплясова.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "Батьківщина неаполітанської піци і красуні Софі Лорен. Приїжджі називають це місто італійським Шанхаєм. На вулицях дівчата не носять дорогих прикрас, а чоловіки беруть мінімум готівки. Кілька секунд необачності – і ви без копійки в кишені".

  Постійно насторожі. Міцно тримаючи особисті речі тисячі українців в Неаполі щоранку ходять на роботу. І так уже більше десяти років. Але на цих вихідних – ніякої роботи. Лише розваги.

  Володимир Караченцев, генеральний консул України в Неаполі: "Це дні присутності України. Коли говорити, а звідки ми, а куди ми йдемо, а що відбувається в Україні, і як людина почуває себе відірваною від держави, від рідного слова, від рідної пісні, то хіба можна говорити, що такі акції зайві?"

  Вдень офіційні прийоми у консульстві, ввечері гуляння – без краваток.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "І хоча в Неаполі зазар неймовірна спека, до італійських Українців лише тепер прийшла весна".

  Воплі Відоплясова зібрали заробітчан з усіх куточків Італії. Всидіти на місці під живу українську пісню не можуть ні діти, ні навіть літні люди.

  Але чи то українські заробітчани запрацювались, що не змогли повідомити одне одному про гуляння, чи то залу для виступу арендували надто велику. Третина місць під час концерту була вільною. Але і музики і організатори впевнені – свято видалось на славу.

  Олег Скрипка, лідер гурту ВВ: "Концерт був розкішним, і я не сумнівався. Тому що я відразу відчув і побачив, що публіка розкішна класна. Всі знають пісні".

  Олена Ляхова, організатор: "Всех собрать невозможно. Невозможно создать маленький семейный праздник в маленькой аудитории. Поэтому в принципе концепция была такая".

  Свято української культури в Неаполі вперше, але не востаннє! Усе це лише початок, запевняють у консульстві. І обіцяють одягти у вишиванки і навчити української пісні самих італійців.

  З Неаполя Ірина Герасимова, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.77Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві відбувся фестиваль стрибунів (репортаж)
  Наступний матеріал
  Скандал у США: Чейні приховував від Конгресу плани ЦРУ
  Теги:
  Loading...