Українське кіно про Голодомор перемогло на фестивалі у Франції

  Українське кіно про Голодомор перемогло у Франції - на четвертому міжнародному фестивалі кінематографічної спадщини. Фільм режисера Олеся Янчука "Голод Тридцять Три" здобув головну нагороду - премію Анрі Ланглуа- за винятковий внесок та поширення гуманізму.

  Фестиваль відбувався неподалік Парижа - в містечку Венсен. У його програмі - старі відновлені стрічки, а також нові, що відтворюють історію.

  Фільм "Голод-33" зняли ще вісімнадцять років тому за мотивами роману Василя Барки "Жовтий князь". Це перша українська стрічка, що порушує тему Голодомору. Прем`єра стрічки відбулася на українському телебаченні напередодні референдуму - 30 листопада 1991 року. Нині ж картину вивчають навіть у школах.

  Олесь Янчук добре відомий своїми історичними роботами - у його доробку картини про Степана Бандеру, Романа Шухевича та найновіша - про митрополита Андрея Шептицького.

  У планах режисера - перекласти стрічку кількома мовами. Зараз вона поширюється лише з англійськими субтитрами. За словами мистецтвознавців, показ фільму Янчука на французьському фестивалі - знакова подія. Це перемога не лише культурна, а й ідеологічна.

  Попередній матеріал
  Міністра фінансів Японії звинувачують у пияцтві
  Наступний матеріал
  Франція визнала причетність до Голокосту
  Теги:
  Loading...