uk.wikipedia.org

Українська письменниця Софія Андрухович стала лауреатом Премії Конрада

  Сьогодні, 3 грудня 2015 року, письменниця Софія Андрухович стала п'ятим лауреатом Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку організовує Польський інститут у Києві.

  Урочистосте оголошення результатів Премії відбувалося у столиці, в Національному музеї Тараса Шевченка. Про це йдеться в повідомленні на сайті Польського інституту в Києві.

  Письменниця, перекладачка та публіцистка Софія Андрухович народилася 1982 року в Івано-Франківську. Написала такі прозові книги, як "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007) та численних публікацій у пресі.

  За виданий 2014 року роман "Фелікс Австрія" (Видавництво Старого Лева) отримала дві відзнаки – премію "Книга року BBC" та премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих (США) 2015 року. Дві книги авторки "Жінки їхніх чоловіків" та "Сьомга" видано польською мовою накладом видавництва "Czarne", а твір "Фелікс Австрія" готується до друку 2016 року в Польщі та Австрії.

  До складу міжнародного журі увійшли Зураб Аласанія (UA) – журналіст, генеральний директор Національної телерадіокомпанії України; Боґуміла Бердиховська (PL) – публіцистка, керівник департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві; Андрій Курков (UA) – письменник, кіносценарист; Таня Малярчук (UA) – письменниця, лауреат Літературної премії імені Джозефа Конрада (2013); Адам Поморський (PL) – літературознавець, перекладач, президент польського ПЕН-клубу; Ростислав Семків (UA) – літературознавець, директор видавництва "Смолоскип", доцент Національного університету "Києво-Могилянська Академія"; а також Ева Фігель (PL - голова журі) – директор Польського Інституту у Києві.

  Зазначимо, літературна премія імені Джозефа Конрада заснована 2007 року Польським Інститутом у Києві й присуджується українському письменнику за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність змісту. Лауреат Премії Конрада отримує грошову нагороду в розмірі 3 тис. євро та піврічне стажування в Польщі в рамках стипендіальної програми міністра культури і національної спадщини Республіки Польща GAUDE POLONIA від Національного центру культури у Варшаві.

  Як повідомляв 5.ua, 12 грудня 2014 року роман Софії Андрухович "Фелікс Австрія" назвали "Книгою року BBC – 2014".

  Попередній матеріал
  Столична поліція відібрала права у заслуженої артистки України
  Наступний матеріал
  Андрій Пасішник: З нафтою у нас проблем не буде – 2-3 місяці ми зможемо забезпечити державу нафтопродуктами
  Теги:
  Loading...