Оскар
Оскар variety.com

Україна може втратити шанс отримати "Оскар" - кінопродюсери

  Українські кінематографісти мають побоювання, що цього року Україна може втратити навіть теоретичний шанс отримати "Оскар".

  Про це йдеться у повідомленні Gazeta.ua.

  Так, українські продюсери одразу декількох українських фільмів звернулися до українського Оскарівського комітету з відкритим листом. Вони просять якнайшвидше оголосити прийом заявок від України та висунути фільм, який змагатиметься за нагороду, адже Американська кіноакадемія приймає заявки від країн лише до 1 жовтня.

  Продюсери фільмів "Брати. Остання сповідь" Ігор Савиченко та Максим Асадчий та продюсер фільму "Незламна" Єгор Олесов у листі просять "надати пояснення щодо стану готовності цьогорічного комітету та якнайшвидше оголосити прийом заявок. Сподіваємося, український кінематограф цього року не стане заручником ні особистих амбіцій, ні колективної байдужості".

  Також продюсери розповіли: "У категорію "іншомовних фільмів" кожна держава може подати один фільм, обравши з-поміж тих, що вийшли у прокат у період з 1 жовтня 2014 по 30 вересня 2015 року. В Україні серед таких фільмів вже є: "Незламна" Сергія Мокрицького, "Моя русалка, моя Лореляй" Нани Джорджадзе, "Люби мене" Марини Ер Горбач, "Це Я" Анни Акулевич, "F 63.9 Хвороба кохання" Дмитра Томашпольського та Альони Дем'яненко. Незабаром до них приєднаються "Брати. Остання сповідь" Вікторії Трофіменко, що виходять в українські кінотеатри 24 вересня. Можливість виконати формальні вимоги для подачі ще є у фільмів "Пісня пісень" Єви Нейман, "Політ золотої мушки" Івана Кравчишина, "Полон" Анатолія Матешка. Не виключаємо, що є й інші фільми, творчі групи яких планували подаватися на відбір на "Оскар".

  "Можемо тільки сподіватися, що Виконавчий комітет зробить виключення для України, як це вже було 2006 року, коли фільм «Аврора» режисера Оксани Байрак, висувався у листопаді", - йдеться в листі, оприлюдненому на сторінці "Асоціації продюсерів України" у Facebook.

  Нагадаємо, у червні 2015 року Яценюк анонсував фільм про Крим від володаря трьох "Оскарів". Стрічка відобразить правдиву версію перебігу подій часів окупації Криму путінською РФ.

  Попередній матеріал
  Українські війська передислокують на Схід та Південь держави
  Наступний матеріал
  Режисер фільму "Майдан" представить свою нову стрічку на кінофестивалі у Венеції
  Теги:
  Loading...