володимир великий 5.ua

У "Софії Київський" відкрилася виставка, присвячена Анні Ярославні та Володимиру Великому

Прадавнім українським політикам Анні Ярославні та Володимиру Великому присвятили виставки у національному заповіднику "Софія Київська".

Королева Франції та великий реформатор, постаті, які змінили уявлення про Україну та залишили свій слід у Європі. Майже на горищі Софійського собору, у маленькій кімнаті розташована експозиція, присвячена життю і правлінню Володимира Великого. Тут можна побачити як сучасні скульптури та портрети Хрестителя Русі, так і речі, які існували за його правління.

Працівники музею зазначають, що 1000 років тому на цьому місці була тронна зала князя Володимира. "Саме тут на другому поверсі була столиця князя Володимира. Тобто це була кімната, де він приймав послів інших держав і вирішував тут державні справи", - говорить науковець Євгенія Маруколіна.

Доньку Ярослава Мудрого, королеву Франції Анну Ярославну, вважають чи не найосвіченішою жінкою у тогочасній історії. Кажуть, саме вона привезла Євангелії з Києва, на якому потім заприсягали на вірність Франції королі.

Оригінальних речей, які б належали королеві Анні, на виставці немає, а найдавніші експонати надали приватні колекціонери. Проте це неважливо, кажуть організатори, адже влаштували виставку, щоб привернути увагу до постаті.

Варвара Плітус, Іван Вірченко, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, на горі Афон у Греції українські дослідники виявили старовинний козацький скит "Чорний вир", заснований запорожцями у 1747 році. 

Попередній матеріал
Правоохоронці виявили на Харківщині конвертаційний центр, що фінансував терористів
Наступний матеріал
Нацгвардія отримала нові безпілотники КС-1 (фото)