themanbookerprize.com

У лонг-ліст Букерівської премії вперше потрапив письменник з Ямайки

  Організатори конкурсу на отримання Букерівської премії у 2015 році оприлюднили лонг-ліст претендентів.

  Як повідомляє сайт премії, у список увійшли 13 творів авторів з Великобританії, США, Ірландії, Індії, Нової Зеландії, Нігерії та Ямайки. Всього журі обирало з 156 творів, виданих англійською мовою за минулий рік.

  У числі претендентів на премію - ірландський автор Енн Енрайт, яка отримала в 2007 році "Букер" за роман "Зібрання" (The Gathering). У лонг-лист також увійшли романи письменниці Мерилін Робінсон з США і британських авторів Тома Маккарті і Ендрю О'Хегена, чиї твори раніше потрапляли в шорт-лист премії.

  Серед інших претендентів нагороди - уродженець Ямайки Марлон Джеймс з романом "Коротка історія семи вбивств". Джеймс став першим в історії "Букера" представником Ямайки, який потрапив у лонг-ліст.

  Шорт-ліст Букерівської премії за 2015 рік з шести романів буде оголошено 15 вересня. Ім'я володаря премії та чека на 50 тисяч фунтів стерлінгів буде оголошено 13 жовтня на урочистій церемонії в Лондоні.

  Нагадаємо,  у 2014 році премію отримав австралійський письменник Річард Фленаган за роман "Вузька дорога на далеку північ" (The Narrow Road To The Deep North). Букерівська премія була заснована в 1968 році.

  Попередній матеріал
  Стара система державних закупівель призводила до 50 млрд грн. втрат щорічно – заступник Абромавичуса
  Наступний матеріал
  Кількість людей на Землі до кінця століття зросте до 11,2 млрд – ООН