unn.com.ua

У Києві вперше вручили літературну премію "Воїн світла"

  Сьогодні, 26 січня, у Києві вручили дебютну літературну премію "Воїн світла" за найкращу прозову книжку, що відстоює свободу, справедливість та людські ідеали.

  Про це заявив голова Київської міської організації Національної спілки письменників України Володимир Даниленко під час вручення літературної премії "Воїн світла" біля пам'ятника Жизневського в Києві, повідомляє "Укрінформ".  

  "Премія вручається в день народження Михайла Жизневського і присвячується йому. В цьому році від України лауреатом, за рішенням журі, став Богдан Жолдак за роман про російсько-українську війну на Донбасі "Укри" та білоруському письменнику Анатолію Боровському за книжку "Волею обраний" про національно-визвольну боротьбу білоруського народу проти Російської імперії (1863-1864 рр.)", - повідомив Даниленко та додав, що з Білорусії та України було по п'ять номінантів на премію, але визначили по одному від кожної країни.

  Даниленко також поінформував, що цьогоріч вручення премії - дебютне, проте в планах організаторів зробити таке нагородження щорічно ба навіть вирішити більш складне завдання - відродити в Україні напрямок лицарських романів. "Це перший рік, коли ми вручаємо цю премію. Лауреатам вручається спеціальний диплом, грошова премія і статуетка "Воїн світла" з написом. Ця премія вручатиметься щорічно. Ми хочемо повернутися до витоків лицарського роману, адже українському суспільству не вистачає позитивних, сильних, активних героїв, з яких можемо брати приклад. Минули часи, коли ми описували богему, коли ми описували маргіналів", - наголосив голова Київської міської організації НСПУ.

  Він нагадав, що, за задумом організаторів, у конкурсі беруть участь письменники з Білорусі та  України, а за результатами відбору визначається по одному переможцю від країни.

  Як повідомляв 5.ua, 28 січня 2016 року в Києві презентують роман Олега Сенцова.

  Попередній матеріал
  Нобелівський лауреат може допомогти Україні у розвиткові освіти
  Наступний матеріал
  ВР проголосувала за безоплатне надання школам підручників
  Loading...

  У Чехії Олега Сенцова заочно нагородили спеціальною премією журі

  Українка отримала премію "Гордість Латвії"

  Львівська дитяча бібліотека здобула престижну міжнародну премію

  Дослідницю з Києва відзначили премією Лейбніца