У Києві пройде унікальний кінофестиваль "Воскресіння Розстріляного відродження"

  З 28-го травня по 3-тє червня у столиці пройде Перший кінотиждень "Воскресіння Розстріляного відродження".

  Унікальним цей фестиваль робить його форма: в його межах не тільки показуватиметься українська класика німого кіно 20-30-х років, а й пройдуть численні лекції про тогочасне кіномистецтво і його зв'язок з театром, дискусії про екранізацію творів українських письменників і способи знімати в Україні жанрове кіно, майстер-класи про те, чого хочуть від сценаристів телеканали і як зробити правильний сценарій, аби їх вдовольнити. А головне в цьому те, що кожен із сегментів будуть проводити професіонали: успішні та відомі сценаристи, письменники і артисти, кінознавці та театрознавці, режисери, продюсери і телевізійні менеджери.

  Лекції будуть відкритими – їх зможуть безперешкодно відвідати всі бажаючі. Квитки на фільми матимуть фестивальні розцінки – 35 грн.

  Зважаючи на "звуковий" формат німого кіно, для музичного супроводу представлених на фестивалі фільмів запрошений струнний квартет, що імпровізуватиме просто в глядацькому залі.

  Відібрані кінострічки не просто стосуються 20-30-х років – всі вони створені за участі діячів Розстріляного відродження – письменників, режисерів, операторів і акторів, яких було розстріляно чи так чи інакше репресовано. Під таким кутом зору кіно того часу ще не розглядалося.

  Перший кінотиждень "Воскресіння Розстріляного відродження" – це акція в межах масштабного благодійного і просвітницького проекту під тією ж назвою. "Воскресіння Розстріляного відродження" – це наймасштабніший проект в історії незалежної України, створений і підтриманий десятками приватних та державних інституцій, від фондів та мережевих компаній до міністерств і агенцій. Він об’єднує всі види мистецтва – літературу і поезію, кіно і театр, малярство і стріт-арт, музику і телебачення. Масштаб проекту можна оцінити також і за часовою тривалістю – розрахований на два роки, він матиме крайню акцію 2017 року, в трагічну 80-ту річницю розстрілу найбільшої кількості українських митців. Протягом двох років проходитимуть не тільки мистецькі акції, а й географічні та містобудівничі. Старі, радянського штибу назви вулиць і площ будуть перейменовані, будуть встановлені пам’ятники на честь діячів Розстріляного відродження.

  Загалом мета проекту – надання інформації про життя і діяльність цілого покоління українських письменників, поетів, режисерів, художників та скульпторів, які в 30-х роках XX-го сторіччя були репресовані радянською системою. Творчість частини з них вивчають в середніх та навчальних закладах, втім ця частина з майже 400 митців – порівняно невелика, а знання про них не є масовим, і поширюється або серед малої кількості спеціалістів чи серед трохи більшого прошарку інтелігенції. Інформаційні прогалини можливо заповнити шляхом залучення максимальної кількості професіоналів з різноманітних мистецьких агенцій і максимального розголосу, шляхом воскресіння пам’яті про тих, хто відроджував українську культуру і хто був розстріляний за це.

  Засновники проекту

  Літературний конкурс "Коронація слова"

  Кінокомпанія Fresh Production

  Kyiv School of Economics

  Медіа Група Україна

  Державне агентство України з питань кіно

  Національний центр Олександра Довженка

  Попередній матеріал
  У судді Царевич зараз немає запобіжного заходу – адвокат
  Наступний матеріал
  Київ направив Москві ноту протесту через затриманих на Донбасі російських ГРУшників

  Українцям нагадають забуті імена письменників "розстріляного відродження"

  У столиці презентували кінострічку про захисників Донецького аеропорту

  У київському кінотеатрі презентують уривок стрічки "Звільнити Олега Сенцова"

  Фільм про кримських татар отримав бронзову нагороду на кінофестивалі у Х’юстоні