static.gazeta.ua

У Києві презентували молдовський мультик про смерть-невдаху

  На Міжнародному фестивалі анімації "Лінолеум", що проходив у Києві 3-6 вересня "Джи - нестандартна смерть" був єдиним мультиком із Молдови.

  Про пригоди нестандартної смерті Джи вже є чотири серії. Ім'я персонажа походить від циганського слова "джида", що означає життя, повідомляє Gazeta.ua.

  Сам творець мультика, аніматор з Молдови Євген Ізмайлов, розповідає: "Показуємо нашу смертоньку як величезну невдаху, що вічно потрапляє в халепи. Вона і не хоче, по суті, життя забирати в інших, бо сама дуже життєрадісна". Мультфільм Євген разом із режисером Дмитром Волошиним створив на студії "Simpals" в Кишиневі. Цікаво, що за освітою Ізмайлов програміст і ще п'ять років тому знімав рекламні ролики й відеокліпи. Найвідоміший із них — на пісню "Dragostea din tei" ("Кохання під липою") поп-гурту "O-Zone". 

  За словами молдовського аніматора, він "з 18 років захопився комп'ютерною програмою зі створення 3D, аби вдосконалити звання прийшов до Волошина на курси. ... На "Simpals" працюю вже три роки. "Джи - нестандартна смерть" робили рік, витратили 250 тисяч євро на 5-хвилинний фільм. Маємо вже безліч нагород з Німеччини, Австрії, Італії, перед відзнакою в Києві прийшов диплом з фестивалю в Індії. Британці нам замовляли робити для них мультсеріал, але Волошин відмовився. Хоч і в мінус для бізнесу, воліє реалізовувати лише власні ідеї. Хоче показати усьому світу, що і в маленькій Молдові є круті спеціалісти з анімації. Нагадати усім про наші традиції - 1986-го мультик "Гайдук", знятий на студії "Молдова-фільм", став володарем Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю".

  У статуті фестивалю "Лінолеум" не було передбачено відзначень картин, окрім переможця, але цьогорічний голова журі Давид Черкаський наполіг відзначити молдовський 3D мультфільм "Джи - нестандартна смерть" дипломом "Спеціальна згадка".

  Нагадаємо, у 2014 році в Україні зняли повнометражний мультфільм про Бабая. Над стрічкою 7 років працювала команда із 8 десятків людей.

  Попередній матеріал
  ГПУ просить суд заарештувати екс-голову Нацбанку
  Наступний матеріал
  Наймолодшу художницю у світі порівнюють з Пікассо