5.ua

У Києві презентували артбук "Марія" за поемою Грицька Чубая

1 жовтня у Києві, в арт-просторі KMArt Yard відбулася презентація артбуку “Марія”.

Альбом створено на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. У презентації взяли участь представник видавництва "Коло" Остап Походжай, творці артбуку, художники Марія та Володимир Гавриш із творчої майстерні "Ліспроріс", син Грицька Чубая Тарас і донька Соломія із гуртом "Джалапіта".

На презентації були присутні студенти Києво-Могилянської академії, шанувальники творчості Грицька Чубая, а також його родичі та друзі. Особливу подяку було висловлено поетові Костику Москальцю, який знав Чубая особисто, багато писав про нього, його творчість і поему "Марія" зокрема. На презентації Кость був із дружиною, письменницею Богданою Матіяш.

Як розповіли художники, на їхню думку, поема "Марія" - зрілий текст Чубая, який вміщає у собі всі найкращі якості та образи його поезії. "Він нас одразу привабив, притягував до себе. Працюючи над цим текстом, виникало багато складнощів, тому що він насправді дуже багатошаровий і не піддається якомусь простому аналізу", - зазначив Володимир Гавриш.

Митці розповіли, що використали у книжці лак і друк на пластику, "щоб зберегти чистоту, кисень, і в той же час додати багатошаровості і простору". "Ми навмисне обмежили кольорову гаму, використовуючи лише сірі і блакитні відтінки. Адже блакитний колір завжди пов’язувався з Марією, це сакральний колір. В той же час, це дозволяє витримати нашу стриману концепцію і більше залишає простору для глядача", - пояснили художники.

Після власне презентації, на сцені виступив гурт "Джалапіта", який виконав власні пісні на слова Грицька Чубая, зокрема "Відлуння дзеркала", "Зорями і ромашками", "Сутеніє" ("Однаковішаємо"), "Марія". Заключним акордом став виступ Тараса Чубая з піснями на слова з поеми "Марія". Також він виконав першу пісню, яку написав на слова батька, "Коли до губ твоїх...".

Наталя Корнієнко, Євгенія Китаїва, 5.ua

Попередній матеріал
Суд обрав запобіжний захід для хабарників, які допомагали призовникам ухилятися від призову
Наступний матеріал
У Генштабі назвали термін відведення техніки на Луганщині
Теги:
Loading...