5.ua

У Києві презентували артбук "Марія" за поемою Грицька Чубая

1 жовтня у Києві, в арт-просторі KMArt Yard відбулася презентація артбуку “Марія”.

Альбом створено на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. У презентації взяли участь представник видавництва "Коло" Остап Походжай, творці артбуку, художники Марія та Володимир Гавриш із творчої майстерні "Ліспроріс", син Грицька Чубая Тарас і донька Соломія із гуртом "Джалапіта".

На презентації були присутні студенти Києво-Могилянської академії, шанувальники творчості Грицька Чубая, а також його родичі та друзі. Особливу подяку було висловлено поетові Костику Москальцю, який знав Чубая особисто, багато писав про нього, його творчість і поему "Марія" зокрема. На презентації Кость був із дружиною, письменницею Богданою Матіяш.

Як розповіли художники, на їхню думку, поема "Марія" - зрілий текст Чубая, який вміщає у собі всі найкращі якості та образи його поезії. "Він нас одразу привабив, притягував до себе. Працюючи над цим текстом, виникало багато складнощів, тому що він насправді дуже багатошаровий і не піддається якомусь простому аналізу", - зазначив Володимир Гавриш.

Митці розповіли, що використали у книжці лак і друк на пластику, "щоб зберегти чистоту, кисень, і в той же час додати багатошаровості і простору". "Ми навмисне обмежили кольорову гаму, використовуючи лише сірі і блакитні відтінки. Адже блакитний колір завжди пов’язувався з Марією, це сакральний колір. В той же час, це дозволяє витримати нашу стриману концепцію і більше залишає простору для глядача", - пояснили художники.

Після власне презентації, на сцені виступив гурт "Джалапіта", який виконав власні пісні на слова Грицька Чубая, зокрема "Відлуння дзеркала", "Зорями і ромашками", "Сутеніє" ("Однаковішаємо"), "Марія". Заключним акордом став виступ Тараса Чубая з піснями на слова з поеми "Марія". Також він виконав першу пісню, яку написав на слова батька, "Коли до губ твоїх...".

Наталя Корнієнко, Євгенія Китаїва, 5.ua

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд обрав запобіжний захід для хабарників, які допомагали призовникам ухилятися від призову
Наступний матеріал
У Генштабі назвали термін відведення техніки на Луганщині