У Києві презентують факсимільну копію унікального рукопису XVII століття

  28 травня у Києві презентують факсимільне видання унікальної пам'ятки української релігійної книжкової культури - Архиєрейського служебника і требника Івана Боярського 1632 року.

  У повідомленні йдеться, що роботу над виданням розпочали ще 10 років тому. Як розповідає ініціатор проекту, Олег Іванусів, президент "Фундації Eнциклопедії України" (Торонто, Канада), дізнався про існування рукопису та вирішив перевидати унікальну книгу. Він звернувся до Бібліотеки Вернадського, де зберігається пам'ятка і отримав професійне сканування пам'ятки, передає видання Gazeta.ua.

  "Були проблеми з тим, що рукопис писали рідким чорнилом по тонкому паперу і текст перебивався на зворотній бік сторінки. Деякі частини були пошкодженні, тому багато часу займала комп'ютерна реставрація сторінок — кожного слова і кожного зображення", - зазначив Іванусів.

  Служебник правив Іван Боярський у Львові. Не ставши епископом, служебник перейшов у власність до Київського митрополита Петра (Могили). Нині Служебник зберігається в Інституті Рукопису Національної Бібліотеки України імені В. І. Вернадського у Києві.

  Видання також містить дослідження  історії унікального львівського ілюстрованого рукописного кодексу з викладом відомостей про його замовника та аналізом мистецького оздоблення, підготоване Володимиром Александровичем.

  Зазнаячається, що видання має близько 400 сторінок формату А3 і видане накладом - 300 примірників. Проте купити видання буде неможливо, примірники передадуть у бібліотеки та наукові установи, де вивчають релігієзнавство.

  Презентація відбудеться в Соборі Святої Софії Національного заповідника "Софія Київська".

  Попередній матеріал
  На Харківщині майора міліції упіймали на зборі "данини" з підлеглих
  Наступний матеріал
  "Солдатські матері" РФ вимагають від Кремля офіційно пояснити статус затриманих в Україні ГРУшників

  У річницю депортації кримських татар Джамала презентувала пісню "Шлях додому"

  Тревел-фотограф презентувала знімки з різних куточків світу

  "Укрпошта" презентувала серію поштових марок, присвячених кримським татарам

  У столиці презентували кінострічку про захисників Донецького аеропорту