Дзвони_Прикарпаття 5.ua

У Гошівському монастирі провели Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонарського мистецтв

  Вперше на Ясній Горі на Прикарпатті дзвонарі з України та з-за кордону влаштували духовний передзвін.

  Духовний передзвін на Ясній горі чутно не вперше. А от "Аве Марія" у такому звучанні тут ще не чули. Класичну мелодію на пересувному карильйоні просто неба виконує киянка Ірина Рябчун – перша жінка в Україні, котра професійно опанувала цей музичний інструмент. Піаністка за фахом переконує, що звучання унікального електро-механічного інструмента, заворожує.

  "Я тут відчуваю якісь такі фарби, як мед, сонце, надзвичайне щось, приємне. Виконання на карильйоні це абсолютно специфічна техніка, яка докорінно відрізняється від техніки клавішніх інструментів. У двох словах: тут обов'язково потрібно, перед тим, як взяти звук, натиснути клавішу до низу", - пояснила карильйоніст Ірина Рябчун.

  Послухати магічний передзвін на Ясній горі приїхали тисячі гостей. Зізнаються, що незвичні мелодії карильйона проникають у душу. Інструмент у цьому храмі - унікальний. Складається він із 52 дзвонів, які відливали у Бельгії. На кожному - викарбувані імена меценатів.

  Свято "Дзвони Ясної Гори" у Гошеві планують зробити щорічним. А ще розмірковують і над тим, щоб започаткувати тут першу в Україні школу карильйонного мистецтва.

  Наталія Лозовик, Віталій Савчук, Прикарпаття, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Сьогодні в аеропорту Le Bourget стартує один із найбільших та найстаріших авіасалонів у світі
  Наступний матеріал
  За добу в Україні сталося майже 300 пожеж – ДСНС
  Теги:
  Loading...