У Чернівцях стартував Міжнародний фестиваль мов та культур

Під час дійства відвідувачів знайомлять не тільки з екзотичними, а й зі штучними мовами та етнічними звичаями різних країн.

Цього року захід має особливе значення, адже його присвятили пам'яті Героя Небесної Сотні – чернівчанина Олександра Щербатюка. Він був одним із організаторів першого лінгвофестивалю.

На фестивалі, зокрема, презентують штучну мову – есперанто. Так, президент української "Есперанто-Асоціації" Євген Ковтонюк на заході ознайомлює відвідувачів із цією мовою. Її більш як сто років тому вигадав польський лікар для міжнародного спілкування. Нині есперанто користуються в 121 країні світу: нею пишуть поезії та прозу, випускають газети та знімають фільми.

Головною конкуренткою есперанто є ще одна штучна мова – ідо. Її основною перевагою, переконує мовознавець Володимир Гуртовенко, є простота. Щоб заговорити ідо, достатньо всього десяти занять.

"Це планова мова, яка виникла на базі есперанто і створена для порозуміння між людьми, для яких є різні рідні мови. Тому що цю мову дуже легко вивчити і нею дуже легко володіти. У 10 разів легше, ніж іспанську, хоча іспанська вважається найлегшою", - підкреслив Гуртовенко.

Представлені на фестивалі й менш екзотичні мови та культури. Зокрема, німецька, румунська, хінді, сухі, китайська, молдовська, а також різноманітні українські діалекти.

Познайомитися ближче саме з українською прийшли на фестиваль іноземні туристи. Після презентацій кожен охочий зможе відвідувати безкоштовні курси та вивчати будь-яку з мов, що були представлені на фестивалі.

Детальніше дивіться в сюжеті "5 каналу".

Ольга Андріцька, Ярослав Левицький, "5 канал".

Попередній матеріал
Окупанти втричі збільшать квартплату севастопольцям
Наступний матеріал
Голова МЗС Італії передумав – статус Донбасу визначатиме Україна, а не ЄС

Фестиваль на автозвалищі в Британії: стрибки на розбитих машинах

Свято хліба-2015: "кіборги" взяли участь в фестивалі хліба на Чернігівщині

Фільм про кримських татар отримав бронзову нагороду на кінофестивалі у Х’юстоні

У Львові розпочався фестиваль "ETHNO'лялька"