Стартує Венеціанський кінофестиваль (репортаж)

  Найстаріший у світі кінофестиваль у ці хвилини стартує у Венеції. 66-й сезон уже охрестили найпотужнішим за складом акторів і картин. У фокусі цьогоріч - капіталізм і фінансова криза. Найголосніші прем`єри - документальна стрічка Майкла Мура - про колапс економіки США та драма "Інформатор" з Метом Деймоном у головній ролі. Загалом на кінофестивалі педставлені 24 стрічок з такими зірками як Джордж Клуні, Ніколас Кейдж та Єва Мендес.

  Шістдесят шостий сезон кінопоказів у Венеції  не має спільної теми. Организатори фестивалю заявляють, що конкурсну програму підбирали за принципом якості - стовідсотково хороше кіно, яке знімають і яке дивляться попри кризу. Важкі часи не завадили знайти гроші на рекламу, ремонт та нову червону доріжку.

  Фестиваль відкриває нова епічна картина італійця Джузеппе Торнаторе з Монікою Беллуччі "Баварія". А найбільш очікуваною прем`єрою вже стала робота Майкла Мура про кризу під назвою "Капіталізм: Історія любві".

  Загалом у конкурсній програмі - двадцять чотири кінострічки. Найбільше - шість картин - американських. 

  Переможці стануть відомі наступної суботи - дванадцятого вересня. "Золотого лева Святого Марка" вручать за найкращий фільм, "Срібного лева" - за найкращу режисерську роботу. Також суворе журі на чолі з відомим тайванським режисером Енгом Лі визначить власників специального призу журі - кубка за найліпшу чоловічу та жіночу роль, Премії Марчелло Мастрояні - за кращий акторський дебют та нагороди за кращий сценарій та операторську роботу.

  Юлія Куценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Єврозона потроху виходить із кризи (репортаж)
  Наступний матеріал
  Почала працювати електричка від Троєщини до Петрівки
  Теги: