Сьогодні назвуть ім`я нобелівського лауреата з літератури

  Ім`я нобелівського лауреата з літератури назвуть сьогодні у Стокгольмі. Серед імовірних претендентів називають ізраїльського письменника Амоса Оза, алжирку Ассію Джебар та скандально відомого СалмАна РУшді.

  Список кандидатів складають на початку року. Спочатку обирають 350 претендентів. До квітня список зменшується до 15-20 імен, а на початку літа - до п`яти. Однак згідно з правилами Нобелівського фонду, імена ймовірних претендентів тримають у секреті. 

  Нагадаємо, у Швеції триває нобелівський тиждень. Члени Королівської академії вже обрали переможців у галузі фізики та хімії. Завтра визначатимуть лауреата премії миру, а у понеділок - кращого економіста.

  Петер Енглунд, суддя нобелівського комітету з літератури: "Це надзвичайно складно - визначити хто кращий у світі у галузі літератури. Оскільки ми європейці. то природньо, що нам подобаються наші автори. Так само і з гендерною проблемою - чоловіку зрозуміліше читати те, що написав чоловік. Тому дуже важливо. щоб наша Академія не стала надто європо-центричною. Тому що, скажімо, у США є чимало авторів, які варті премії Нобеля".

  Попередній матеріал
  Автовиробник "Ніссан" презентував новий екомобіль (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся концерт Prodigy (РЕПОРТАЖ)
  Теги: