karlwaldmannmuseum.com

Розслідування німецької поліції: відомий художник може виявитися вигадкою шахраїв

  У Німеччині поліція запідозрила, що художник-дадаїст Карл Вальдман був вигаданий з метою шахрайства, жертвами якого стали наївні колекціонери.

  Як повідомляє сайт Артхів, більше 1200 творів Карла Вальдмана були виявлені французьким журналістом в 1989 році на блошиному ринку в Берліні. Художник був визнаний зіркою німецького дадаїзму і конструктивізму, його роботи продавалися на аукціонах і виставлялися в музеях. Одночасно з ростом популярності художника у світі мистецтва з'явилися сумніви у самому факті його існування.

  Ім'я художника не зустрічається в друкованих виданнях, про його життя практично нічого не відомо. У біографії на сайті "музею Карла Вальдмана" повідомляється, що художник народився в кінці XIX століття в Дрездені і зник в 1958 році в радянських таборах. Його родичі, "з якими вдалося зустрітися в 1989 році і які тепер вже померли", оголосили його божевільним.

  "За їхніми словами, він відмовлявся виставляти свої роботи через "психічні" причини, але треба думати, що його рішення, швидше за все, було пов'язано з причинами безпеки в роки нацистського режиму і сталінської цензури", - повідомляє музей, не представлений нічим окрім сайту.

  За інформацією газети Süddeutsche Zeiting, федеральна поліція в Берліні та Саксонії розслідує кримінальну справу стосовно арт-дилера, ім'я якого не повідомляється. Розслідування вирішить, чи йдеться про шахрайство, чи про арт-проект, чи визнані цінними роботи дійсно створені невідомим за життя митцем.

  Попередній матеріал
  Толер: "Малазійський Boeing збив російський "БУК", але невідомо, хто ним керував
  Наступний матеріал
  Китайська асоціація торгівлі в Україні сподівається "перевиконати п'ятирічний план"
  Теги:
  Loading...