чайна церемонія
чайна церемонія 5 канал

Розмова між серцями: майстер японської чайної школи провів майстер-клас у Києві

У відвідувачів була можливість доторкнутися до таїнства чайного дійства і спробувати справжній японський церемоніальний чай маття

9 вересня 2017 року в рамках Року Японії майстер японської чайної школи "Урасенке" Сокеі Кімура за підтримки Посольства Японії в Україні провів майстер-клас для українських послідовників шляху чаю в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Майстер поділився серкретами давньої традиції: "Через те, що чайним дійством можуть займатися дуже різні люди, спосіб насолодитися чаєм відрізняється. Наприклад, люди яких цікавить духовна складова чайного дійства будуть підіймати питання філософського чи релігійного характеру, це буде розмова між серцями присутніх. Та головне під час такої зустрічі – отримати насолоду від чаю".

Для людей, які захоплюються мистецтвом, це прекрасна можливість ознайомитися з системою правил приготування чаю і чаювання в Японії та розглянути приладдя, які не змінювали свій вигляд вже декілька сторіч.

Директор японського центру Катерина Луговська зауважує: "До нас в Українсько-Японський Центр КПІ ім. Ігоря Сікорського люди приходять вивчати японську мову, щоб краще пізнати культуру. Це досить складно, але прагнення підвищити свій внутрішній рівень, вивчаючи іншу культуру, є ознакою того, що в нашій державі все в порядку".

Як з'ясувалося під час майстеркласу японський чай для України – зовсім не дивина. Чай маття можна купити і в Києві. Є магазини, які привозять чай безпосередньо з японських плантацій, без ферментації, а це означає, що людина отримує всі поживні речовини. Плюс напій збивається у піну – додатковий кисень для організму.

японський чай
японський чай5 канал
Такий чай, проте, досить дорогий. 40 грам коштують близько 30 доларів, адже все виробництво проводиться вручну і плантацій не так вже й багато.

Євгеній Шульгат, 5.UA

Попередній матеріал
На Кубі вирує "Ірма": Близько мільйона людей змушені були покинути свої домівки
Наступний матеріал
Сенцова таки перевели в іркутську в'язницю – правозахисники

Японія планує збивати ракети КНДР лазерами - ЗМІ

Ракета КНДР пролетіла над Японією: людей закликали використати бомбосховища

Суші, суші, суші: у Токіо відбувся щорічний фестиваль-битва кухарів – ФОТО

Два роки жорстокого абсурду: під посольством РФ відбулась акція на підтримку Сенцова та Кольченка

Ракетні загрози: Японія введе додаткові санкції проти КНДР

"Прокидайся, Україно": Посольство США креативно привітало Україну з Днем Незалежності