Twitter

Режисер фільму "Майдан" представить свою нову стрічку на кінофестивалі у Венеції

  Сьогодні, 2 вересня, у Італії стартує 72-й Венеціанський кінофестиваль.

  Як повідомляє Радіо Свобода, серед претендентів на "Золотого лева", головну нагороду найстарішого у світі фестивалю, - 21 кінострічка. Ще 18 фільмів демонструють у програмі "Горизонти".

  У позаконкурсній програмі представлені 16 кіноробіт. З-поміж них - документальна стрічка "Подія" українського режисера Сергія Лозниці у співпраці з бельгійськими і голландськими продюсерами. Фільм присвячений подіям у російському Ленінграді в дні путчу 1991 року. Минулого року на Каннському кінофорумі поза конкурсом Сергій Лозниця представив стрічку "Майдан".

  Цього року Венеціанський кінофестиваль відкриває американсько-британський фільм "Еверест" ісландського режисера Бальтасара Кормакура. В основі сюжету - реальна історія героїчного підкорення гори Еверест 1996 року, коли снігова лавина забрала життя кількох членів експедиції.

  Серед знаменитих учасників конкурсної програми – Том Хупер із фільмом "Дівчина із Данії", Атом Егоян і його стрічка "Пам'ятай", італієць Марко Беллокйо, який зняв "Кров моєї крові", і Кері Фукунага зі стрічкою "Безрідні звірі".

  Також увага критиків прикута до фільму "11 хвилин" польського режисера Єжи Сколімовського і документальної стрічки росіянина Олександра Сокурова "Франкофонія".

  Очолює міжнародне журі кінофестивалю Альфонсо Куарон, режисер фільму "Гравітація", який отримав сім "Оскарів". Кінофестиваль у Венеції триватиме до 12 вересня.

  Нагадаємо, у липні в Одесі пройшов шостий міжнародний кінофестиваль. Єву Нейман нагородили Золотим Дюком за картину "Пісня пісень". Мирослав Слобошпицький, автор титулованого українського фільму "Плем'я", піднявся на сцену, щоб вручити "Золотий Дюк" за внесок у кіномистецтво американському режисерові Даррену Аронофскі. "Я щасливий, що в мене є українське коріння" - сказав Аронофскі.

  Попередній матеріал
  Україна може втратити шанс отримати "Оскар" - кінопродюсери
  Наступний матеріал
  У "Батьківщині" назвали основну причину неголосування за зміни до Конституції
  Теги:
  Loading...