Кадр із фільму

Президент нагородив творців титулованого фільму "Плем'я" премією Довженка у розмірі 100 тис. грн

  Президент України Петро Порошенко присудив державну премію імені Олександра Довженка творцям фільму "Плем'я".

  Відповідний указ глава держави підписав на підставі подання комітету премії, йдеться у документі на сайті Президента. За видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва нагороджено автора сценарію та режисера Мирослава Слабошпицького та оператора і продюсера Валентина Васяновича. Розмір премії - 100 тисяч гривень.

  Як пише BBC Україна, комітет премії Довженка висунув дві кандидатури на цю нагороду: авторів "Племені" та керівника аматорської кіностудії "Волинь" Бориса Ревенка (за поданням Волинського обласного науково-методичного центру культури).

  Фільм "Плем'я" зібрав більше 40 нагород і побував на 100 фестивалях світу. Минулого року фільм Слабошпицького відзначили премією Національної спілки кінематографістів України як найкращий фільм року.

  Стрічка розповідає про епізод з життя глухонімих підлітків в українському інтернаті. У фільмі грають непрофесійні актори, всі персонажі користуються мовою жестів, яку не перекладено озвученням чи субтитрами. Творці відмовилися і від використання закадрової музики. Фільм є першою повнометражною роботою у кар'єрі режисера.

  За словами Слабошпицького, бюджет картини склав 14 мільйонів гривень, половину з яких профінансувала держава, тоді як другу половину - Фонд Ріната Ахметова "Розвиток України", Фонд Губерта Белса Роттердамського міжнародного кінофестивалю, а також Васянович залученими особисто коштами.

  Нагадаємо, 4 вересня Порошенко виступив з промовою з нагоди 50-річчя прем'єри художнього фільму "Тіні забутих предків" та акції протесту української інтелігенції. Вшанувавши пам'ять українських митців, Президент пообіцяв сприяти розвитку українського кіно.

  Попередній матеріал
  Лідера одеського "Автомайдану" відпустили під домашній арешт - активісти
  Наступний матеріал
  Ситник: Детективів Антикорупційного бюро перевірили на детекторі брехні