Помер легендарний музикант Лес Пол (репортаж)

  Помер легендарний музикант, один із винахідників електрогітари. Лес Пол - віртуозний гітарист, який мав неабиякий вплив на розвиток рок-музики. Його ім`я відоме не лише професійним музикантам, але й новачкам, які тільки марять сценою. Мати у своїй колекції електрогітару Gibson Лес Пол - мрія багатьох поколінь гітаристів. Музикант помер у віці 94-х років, утім до останніх днів виступав на сцені.

  Останні 12 років свого життя Лес Пол виступав у невеличкому джаз-клубі в Нью-Йорку. Але його ім`я назавжди увійшло в історію рок-музики. Коли стало відомо про смерть Пола - його шанувальники зібралися у клубі, щоби поділитися спогадами про музиканта. 

  Рон Стурм, власник клубу: "Його виступи запалювали публіку. Він був геніальним виконавцем. Технічно вишуканим, віртуозним, але водночас - простим і компанійським хлопцем. Такого як він, більше не буде ніколи. Лес Пол - настільки значна фігура у музиці, що можна сказати - він житиме вічно".

  Особливе звучання легендарного "Лес Пола" було обличчям рок-музики у різні часи. У 60-х - Led Zeppelin, пізніше - Sex Pistols, Gun n'Roses та багато інших рок-груп обирали саме цей характерний тембр. Ще 30 років тому перша електрогітара із суцільного куска дерева стала експонатом одного з найбільших музеїв США. Творець інструмента поставився до цього із здивуванням та скромністю.

  Лес Пол: "Я навіть ніколи подумати не міг, що мої новинки матимуть таке значення".

  Рувен Джексон, працівник музею: "Гітару Пола можна поставити в один ряд з іншими великими винаходами людства. Зараз світ був би цілком інший, якби Лес не створив свого шедевру".

  Ідея створити електрогітару з суцільного шматка деревини прийшла в голову Полу ще у 1941 році. У продаж вона поступила 11 років по тому, коли винаходом зацікавилася відома музична компанія Gibson. З того часу і дотепер гітару Пола можна побачити у руках найвідоміших музикантів.

  Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.60Мб)
  Попередній матеріал
  Літак Ан-255 "Мрія" потрапив до Книги рекордів Гіннеса
  Наступний матеріал
  Столичну Андріївську церкву реконструюють
  Теги:
  Loading...