Помер актор В`ячеслав Тихонов

  На 82-му році життя у Москві помер актор В`ячеслав Тихонов, який зіграв роль Штірліца у культовому радянському серіалі "17 миттєвостей весни". Про смерть артиста повідомив Союз кінематографістів Росії. Шпиталізували Тихонова минулих вихідних, з підозрою на інфаркт. Напередодні - йому зробили операцію.

  Радянський розвідник Максим Ісаєв, він же - штандартенфюрер СС - Отто фон Штірліц - найвідоміша роль В`ячеслава Тихонова. Та окрім неї у творчому доробку актора - ще понад півсотні образів - у кіно та на кіноекранах.

  Народився майбутній актор у 1928 році, у Підмосков`ї, в родині робітників. Закінчив училище, та потайки від рідних поступив до ВДІКу. Першою кіно-роботою студента Тихонова став фільм "Молода гвардія". Після нього серйозних ролей молодому і красивому актору не пропонували ще майже 10 років. Усе змінила мелодрама "Діло було у Пенькові", де Тихонов зіграв "першого хлопця на селі" Матвія Морозова. Наступною великою роллю став протилежний образ - князь Андрій Болконський. "Війна та мир" Сергія Бондарчука надовго закріпили за Тихоновим образ шляхетного героя. Таким був і добрий учитель із "Доживемо до понеділка" і навіть хитрий розвідник з "17-ти миттєвостей весни".

  За півстоліття творчої діяльності В`ячеслав Тихонов знявся у понад 50-ти кіно- та теле-фільмах. Він отримав звання народного артиста СРСР та ордени Леніна, Жовтневої революції та "За заслуги перед Вітчизною".

  У день смерті співчуття родичам актора висловлюють не лише його шанувальники і колеги, але і - керівництво Російської Федерації і навіть російські спецслужби. 

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Чорногорія отримала ПДЧ в НАТО
  Наступний матеріал
  Українка стала Королевою світу
  Теги: