"Оскар"-2015: всі переможці

  У Лос-Анжелесі завершилася 87-ма церемонія вручення кіно нагород "Оскар".

  24 золоті статуетки потрапили до рук цьогорічних переможців.

  Фільм "Бьордмен" режисера Алехандро Гонсалеса Іньяріту номінували у 9 категоріях. Перемогу він отримав у чотирьох: найкращий фільм, режисер, оператор і найкращий адаптований сценарій.

  Чотири нагороди із 9 номінацій також у "Готеля "Гранд Будапешт": найкраща музика, робота художника, дизайн костюмів та грим та зачіски.

  На одну нагороду відстала стрічка "Одержимість", яка мала 5 номінацій: найкраща чоловіча роль другого плану у Джей Кей Сіммонса, найкращий монтаж та найкращий звук.

  Найкращим актором став Едді Редмен за роль Стівена Гокінга у фільмі "Теорія всього",  а найкращою акторкою - Джуліанна Мур за роль у стрічці "Все ще Еліс".

  Золотого "Оскара" повезе додому і режисерка документального фільму "Громадянин 4" про засновника Wikileaks Едварда Сноудена.

  А от російський "Левіафан", попри сподівання авторів, не відзначили. Найкращим іноземним фільмом визнали стрічку польського режисера Павла Павліковського "Іда".

  Невдалою церемонія нагородження виявилась і для фільму "Інтерстеллар": з 5 номінацій картина отримала лише одну статуетку – за найкращі спецефекти.

  Із 8 номінацій всього один "Оскар" у фільму "Гра в імітацію" – за найкращий адаптований сценарій.

  6 номінацій було у фільму "Юність", який знімався протягом 12 років. Натомість – лише одна нагорода за найкращу жіночу роль другого плану у Патриції Аркетт.

  Найкращим повнометражним анімаційним фільмом став "Місто Героїв". Найкращий документальний короткометражний фільм - "Телефон довіри для ветеранів". Найкращий ігровий короткометражний фільм - "Телефонний дзвінок". Найкращий анімаційний короткометражний фільм - "Меню".

  Найкраща пісня до фільму - у стрічці "Сельма". Найкращий звуковий монтаж - у "Снайпера".

  Попередній матеріал
  Вибух у Харкові було скеровано дистанційно - ОБСЄ
  Наступний матеріал
  У православних та греко-католиків почався Великий піст

  Український фільм отримав європейського "Оскара"

  Кіноакадемія назвала претендентів на премію "Оскар"

  Помер легендарний модельєр Оскар де ла Рента

  Сурков: санкції США це свого роду політичний "Оскар"

  На церемонії вручення «Оскара» згадали Україну

  Кіноакадемія оголосила номінантів на «Оскар»