Оскар 2009. Підсумки (репортаж)

  Тріумф малобюджетного кіно. "Мільйонер з нетрів" - найкраща стрічка 2008 року. Сьогодні вночі у кінотеатрі "Кодак" у Лос-Анжелесі вручили найпрестижніші кінонагороди Оскар.

  Кращий фільм, краща режисура та перемога ще у шести номінаціях. Минулу ніч можна сміливо назвати тріумфом режисера Денні Бойла. Його стрічка "Мільйонер з нетрів" стала цьогорічним рекордсменом за кількістю отриманих нагород. Разом з золотими статуетками поїхали додому Кейт Уінслет, яку визнали кращою акторкою з ароль у фільмі "Читач" та Шонн Пенн, який став кращим актором 2008 року. Іспанку Пенелопу Круз відзначили як кращу виконавицю жіночої ролі другого плану. Хіт Леджер став другим актором, якому присудили Оскар посмертно - за кращу чоловічу роль другого плану. Золоту статуетку вручили його батькам, які щиро подякували присутнім за цінування таланту їхнього сина.

  Кім Леджер, батько Хіта Леджера: "Ця нагорода підтверджує талант Хіта та визнання його заслуг усіма вами - індустрією, яку він так любив та цінував. Дуже дякую".

  Селлі Белл, мати Хіта Леджера: "Хіт був дуже пристрасною людиною, з великою душею. Ми дуже щасливі, для нас це велика честь, що саме йому присудили цю нагороду. Сьгодні ввечері ми святкуватимемо і будемо щасливі за нього".

  Історія про романтичного робота Воллі стала кращим повнометражним мультфільмом минулого року. Значно менше, ніж пророкували здобула "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" - лише три статуетки - зокрема за кращий грим та художню постановку. Серед документальних фільмів відзначили стрічку "Людина на канаті" - про французького актора Філіпа Петі, який 1974 року пройшов по канаті, натягнутому між нью-йоркськими вежами-близнюками.

  Філіп Петі, актор: "Це мала б бути найкорошта промова у історії Оскара. Саме так. Але я завжди порушую правила, тим більше ті, які я визначаю сам для себе. Я дякую усім тим, хто допомагав мені під час зйомок. Ну і звичайно Академії за те, що вони вірять у незвичайне".

  Ця церемонія вручення Оскара - 81-ша за ліком. Цього року усі відзначають скромність, з якою організатори підійшли до проведення головної кінематографічонї події року. Усе-таки економічна криза не оминула і Голівуд. Лідером за кількістю номінацій стала стрічка "Загадкова історія Бенджаміна Баттона" - їй пророкували перемогу у 13 номінаціях. Окрема інтрига цього року - глядацька аудиторія церемонії. Адже у попередньому, 2008 році за нею спостегірали лише 32 мільйони людей - найменше з 1974 року. Втім, рейтинги та результати підрахунку будуть відомі трохи згодом.

  Захар Симчич, 5канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.92Мб)
  Попередній матеріал
  Поліція Каїру затримала 3 людей у справі вибуху у туристичному районі
  Наступний матеріал
  Шлапак: МВФ може відновити кредитування України
  Теги:
  Loading...