Нова таємниця Леонардо да Вінчі захопила італійських істориків

  Нова таємниця Леонардо да Вінчі захопила італійських істориків. Вони знайшли портрет, на якому, можливо, зображений художник у молодості. Досі дослідники мали лише автопортрет, зроблений ним у 60 років.

  На знайденому полотні - чоловік зі схожими рисами обличчя і довгим волоссям. Картину відшукали у приватній колекції - пошкоджену і брудну. Хімічний аналіз засвідчив - це полотно епохи Відродження, написане за життя Леонардо. Вчені припускають, що це може бути і АВТОпортрет великого митця. Адже, на звороті полотна знайшли напис "мальовано мною" у дзеркальному відображенні. Да Вінчі часто саме так шифрував свої записи.

  Ніколо Барбателлі, історик: "Коли ми знайшли цю роботу, вона нічим не нагадувала той портрет, що зараз у вас перед очима. Довелося добряче попрацювати, щоби очистити картину від бруду та зайвої фарби".

  Алессандро Веззосі, директор музею Да Вінчі: "Ми продовжуємо дослідження, обговорюємо та аналізуємо різні гіпотези... Поки що нічого невідомо напевне, тож ми можемо лише мріяти, щоб ця картина була твором Леонардо... Але мріяти ми можемо про що завгодно..."

  Попередній матеріал
  Переддень саміту НАТО у Страсбурзі завершився сутичками
  Наступний матеріал
  Сутички в Афінах - 2 поліцейських поранені
  Теги: