Норвегія перемогла на Євробаченні-2009 (репортаж)

  Норвегія перемогла у пісенному конкурсі Євробачення-2009. За неї виступав білорус за походженням Олександр Рибак. Його пісня "Казка" набрала рекордну кількість балів за всю історію Євробачення. Але і до фіналу норвежця вважали фаворитом конкурсу. Його найближчі суперники - азербайджанський дует "Айсель і Араш" та "Йоханна" з Ісландії - залишилися позаду. Українка, яка виступала за Росію - Настя Приходько - посіла одинадцяте місце. А Світлана Лобода - дванадцяте.

  Рекордні триста вісімдесят сім балів отримала норвезька "Казка", це майже на сто балів більше за попереднє найвище досягнення фінського гурту "Лорді". Найвищу оцінку за виступ Олександра Рибака поставили шістнадцять країн, серед них - Україна, Росія та Батьківщина співака - Білорусь. Батьки хлопця переїхали з Мінська до Норвегії, коли йому було чотири роки. Сам переможець скромно назвав себе ненайкращим співаком на конкурсі. Натомість, нароздавав компліментів іншим виконавицям. Найкращою співачкою він обрав би ісландку, а найліпшою піснею вважає композицію Світлани Лободи. Саме вона - однією із перших - привітала Рибака.

  Олександр Рибак: "У Росії люблять ностальгію та меланхолію, а от у Норвегії ми найщасливіші люди на землі, поєднання цих двох речей і стало запорукою мого успіху".

  До десятки кращих на Євробаченні потрапила і французька зірка Патрісія Каас, їй дісталася восьма сходинка.  Трохи вищий - п`ятий щабель - посіла британка Джейд Івен. Перемогти їй не допоміг навіть легендарний Ендрю Ллойд-Вебер. Композитор написав дівчині музику та особисто акомпонував на сцені. Росія здобула одинадцяте місце, її честь захищала українка Анастасія Приходько. Саме у її пісні на конкурсі пролунала українська мова. Ефектне шоу в Олімпійському та зіркові вечірки коштували Москві тридцять два з половиною мільйони доларів. Публіка зусилля оцінила.

  Еспен Матісен, Норвежець: "Це як справжня казка! Це було чудове шоу, найкраще з-поміж усіх. Тепер ми святкуватимемо, адже це - національне свято для Норвегії".

  Наступного року Норвегія прийматиме конкурс утретє. На сцені Осло переможець Олександр Рибак пообіцяв заспівати російською. Так він подякує російській публіці за шалену підтримку. Уже у червні світ побачить альбом переможця, не за горами і його гастрольний тур. Він саме з Росії та Білорусії. А поки що зірка конкурсу мріє виспатися і погуляти Білокам`яною.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.50Мб)
  Попередній матеріал
  Жертв політичних репресій згадують сьогодні в Україні
  Наступний матеріал
  Жертв комуністичного режиму згадує сьогодні Україна (репортаж)
  Теги:
  Loading...