Названо Нобелівських лауреатів з літератури (репортаж)

  За змалювання життя знедолених Нобелівську премію з літератури присудили Герті Мюллер. Це німецька авторка румунського походження. У 1987-му Герта Мюллер змушена була тікати з Румунії від комуністичного режиму Чаушеску. Життя під час терору - одна з головних тем її творів.

  Не лише Німеччина, але й Румунія святкують присудження Нобелівської премії з літератури. Цього року її отримає німецька письменниця румунського походження Герта Мюллер. 56-річна авторка живе у Німеччині 22 роки. Сюди емігрувала, тікаючи від режиму Чаушеску. Мама Герти Мюллер 5 років провела в радянській Україні, у трудовому таборі для німців. Цю історію письменниця описала у своєму найновішому романі - "Ритм дихання".

  Герта Мюллер є авторкою близько двох десятків романів, кількох поетичних збірок та оповідань. Її твори перекладені понад двадцятьма мовами світу. В арсеналі нагород, зокрема, літературні премії Берліна, Дубліна та Бремена. Загалом - понад два десятки відзнак.

  Нового лауреата Нобелівської премії обирають голосуванням усього за півтори години до оголошення. Хоча радиться комітет - майже рік,  і не один раз перечитує твори претендентів. У п`ятницю мають назвати лауреата Нобелівської премії миру, а у понеділок - переможців у галузі економіки. Вже відомі імена лауреатів, яких відзначили у галузі медицини, фізики та хімії. Вручення нагород відбудеться 10-го грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Грошова сума винагороди становить 10 мільйонів шведських крон, це приблизно півтора мільйона доларів.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Міністр культури Франції опинився у центрі сексуального скандалу
  Наступний матеріал
  Черновецький зустрівся з послом Мексики
  Теги: