Найбільший у світі книжковий ярмарок розпочався у Франкфурті (РОЗШИРЕНО)

  Найбільший у світі книжковий ярмарок - розпочався у Франкфурті. Це - найважливіша подія у книговидавництві. Цьогорічний почесний гість Китай. У цієї країни найбільша читацька аудиторія у світі.

  Китаєм можна захоплюватися, критикувати чи побоюватися. Але ігнорувати - неможливо. Так сформулював директор виставки Юрген Боос неофіційний девіз цьогорічного заходу. У рамках форуму відбудуться приблизно півтисячі різних зустрічей та дискусій на "китайську" тему. Одна половина з них - організована Пекіном. Друга - рештою світу. Організатори кажуть - такий формат обрали щоб почути можна було різні думки про Китай, а не лише офіційну позицію.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Наші китайські партнери усвідомлюють - цього року на Франкфуртській виставці лунатиме і чимало критики на їхню адресу. Не повинно бути жодних табу, коли йдеться про свободу слова. А це питання є найважливішим для такого мистецтва як література".

  Найбільше учасників на виставці - зі сторони господарів. Німеччина делегувала на виставку майже три тисячі видавців. Китай на ярмарку представлятимуть майже три сотні  видавництв. Це у 7 разів більше, ніж, наприклад, Росію. 

  Сі Дзиньпін, віце-президент Китаю: "Для нас це справжня радість. Ми лише нещодавно відзначили 60 річницю нашої держави. А тепер стали почесними гостями на такому шанованому заході. Від імені нашого уряду та від імені понад мільярда читачів - дякую вам за це".

  Додати ложку дьогтю офіційному Пекіну спробують китайські дисиденти. Їх також запросили чимало.

  Ху Пей, письменник: "Це просто жахливо. Комуністичний уряд не може представляти китайську культуру. Адже "червоні" її практично знищили. Усі, хто прибуде у складі офіційної делегації, пишуть під цензурою. Але я їх не звинувачую. Адже жити якось треба".

  Китайська тема - не єдина на цьогорічній франкфуртській виставці. Перехід книг у електронні версії та як заробляти на цьому гроші? Що робити в такий випадках з авторськими правами? Які найзручніші пристрої для читання електроних книг? Це далеко не повний список питань, на які як читачі, так і видавці хотіли б знати відповідь. Завершииться франкфуртський книжний ярмарок 18 жовтня.

  Захар Симчич, 5канал

  Попередній матеріал
  Польща потерпає від снігопадів
  Наступний матеріал
  Виставку історичних надбань Галілея відкрили у Ватикані
  Теги: