architector.ua

На Вінниччині встановили пам'ятну дошку Владиславу Городецькому

  Встановили іменну табличку на будівлі сільського клубу у Шолудьках.

  Саме там 152 роки тому народився майбутній архітектор Будинку з химерами. Там також розташовується родинний склеп Потоцьких. Ініціатором встановлення меморіальної дошки виступили вінницькі історики.

  "Це костел сучасний костел Андрія Бобулі, споруда, яка в 1904 році забудовувалася, як родинний склеп Потоцьких. Цей регіональний об'єкт теж прославиd його ім'я. Це місце де є чи не єдиний підпис Городецького. Підпис - авторський", - зазначив історик Олександр Федоришин.

  В Україні Городецький спорудив понад 30 будівель. Будинок Національного художнього музею України, по вулиці Грушевського, 6, зведено у 1897–1899 роках із застосуванням у центральному порталі колон класичного давньогрецького доричного ордеру, а горельєф у фронтонізображує алегорію торжества мистецтв. Костел Святого Миколая, по вулиці Великій Васильківській, 75, збудовано у рафінованих формах готики - з двома шпилястими вежами, традиційними для стилю круглими вікнами - "трояндою", з насиченим ліпним декором. Щодо костелу, можна зауважити, що у різних джерелах повідомляється про двох різних архітекторів храму. В одних джерелах стверджують про те, що храм зводив саме Городецький, в інших, що його архітектором був Валовський, а Городецький лише керував власне будівництвом.

  Попередній матеріал
  Протягом 7 років Україна переплатила "Газпрому" за газ $16 млрд
  Наступний матеріал
  Виступ Президента на прес-конференції за підсумками першого року президентства (повний текст)
  Теги:
  Loading...