Софія Київська
5.ua

На понад мільйон гривень виявили службових зловживань в "Софії Київській"

Міністерство культури перевірило господарювання в Софії Київській. Повідомляють, що екс-директорка довела до зубожіння національний заповідник.

Скандал довкола звільнення директора національного заповідника "Софія Київська" набирає обертів. Минулого тижня міністерство видало наказ про призначення виконувачем обов'язків Нелю Куковальську. А її попередницю, пані Сердюк, звинувачують у розкраданні державних коштів. Екс-диреткорка має намір поновлюватися на посаді через суд і називає своє звільнення безпідставним.

Як повідомив начальник відділу внутрішнього аудиту Міністерства культури Олександр Мовчан, керівництвом заповідника було необґрунтовано змінено ідеологію пам'ятки. Зміни стосувалися передусім перетворення заповідника на міський парк з яскравим виявленням функцій дозвілля замість монастирського культурного дозвілля. "Пластикові сувеніри на вході до "Софії", кондиціонери в соборі з фресками, за які заплатили, але прилади так і не встановили, а ще самовільне прокладання тепломереж. Як результат – "Софія" не витримала – і в жовтні на її території впала стіна" – зазначив Мовчан.

За головну тепер в "Софії Київській" – нова-стара директор. Як відомо, Неля Куковальська керувала заповідником до 2012 року, та коли зараз прийшла на роботу, колектив її не впустив.

Нову чільницю пані Сердюк не визнає. Вимагає відкритого конкурсу на посаду, а не призначення з Мінкультури. Оскільки репутація Куковальської, за словами Сердюк, не кришталева.

Колишня керівниця вважає, що це рейдерське захоплення. Вона подала на Мінкульт до суду на незаконне звільнення і виграла його. Та Мінкульт видав ще один наказ, зокрема, про розірвання контракту.

Екс-директорка має намір й далі оскаржувати дії мінкульту в суді. Натомість новопризничений керівник обіцяє негайно взятися за відновлення пам'яток заповідника. Адже тривалий час відвідувачі бачать на території "Софії" лише облуплені стіни.

Ганна Рибалка, Олена Сорокіна, "5 канал".

 

 

Попередній матеріал
Біля Луцька впав "кукурузник" з білоруською контрабандою: пілот загинув
Наступний матеріал
Потрібно провести публічну зустріч з Путіним один на один – Кравчук

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкрито фундаменти давньоруської будівлі ХІ століття

Нову книгу "Ярослав Мудрий" презентували у заповіднику "Софія Київська"

Заборонити службу в Андріївській церкві хочуть в Національному заповіднику "Софія Київська"

Софія Київська остаточно перейшла у відання Мінкульту