розкопки
розкопки zn.ua

На Дніпропетровщині археологи розкопали стародавнє святилище

  На Дніпропетровщині, в околицях села Токівського Апостолівського району, на березі річки Кам’янки археологи виявили святилище ІІ-І тисячоліття до нашої ери.

  Про це повідомили у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького, який організував експедицію, передає "Радіо Свобода".

  За словами археологів, експедиція розкопала комплекс культових кам'яних споруд. На думку вчених, тут здійснювали свої обряди представники різних народностей. Серед знахідок – фрагменти ліпного та гончарного посуду, крем'яні знаряддя праці, зброя.

  Серед цікавих артефактів – уламок нижньої частини кубка бронзового століття і горло амфори з частиною ручки, на якій археологи виявили клеймо, ймовірно, Родоської керамічної майстерні ( з грецького острова Родос). За словами фахівців, ймовірно, амфору сюди привезли скіфи, які населяли ці терени, разом із грецьким вином. На клеймі можна розгледіти чотири зірки в кутах і кілька літер.

  "Ім'я майстра ще належить прочитати", – зазначили учасники експедиції. За їх словами, виявлена ними пам'ятка потребує подальшого дослідження, а зібрані матеріали – ретельного вивчення. 

  Нагадаємо, на Поштовій площі розкопали шматок Київської Русі XII ст.

  Попередній матеріал
  Рятувальники знайшли уламки зниклого індонезійського лайнера: триває пошукова операція
  Наступний матеріал
  Американські безпілотники літатимуть над Сходом України
  Теги:
  Loading...