На Буковині відсвяткували 74-річчя з дня народження Івана Миколайчука

Сьогодні легендарному українському актору Іванові Миколайчуку виповнилося б 74.

В рідному селі митця на Буковині організували святкові заходи, які зібрали не лише рідних актора, а й чималу кількість шанувальників. У фільмах Івана Миколайчука часто можна було почути пісні його рідного краю. Буковинські та гуцульські мелодії лунали у легендарних "Тінях забутих предків" та "Білому птасі з чорною ознакою". Звучать вони і сьогодні.

"Каже: оце вдягнеш оцю вишиванку і будеш співати наших українських пісень. Так він мене благословив на пісні. І, до речі, все життя всі пісні українські, які знаю, – це все буковинські пісні", - розповіла Світлана Князева, заслужена артистка України.

Річницю від дня народження Миколайчука шанувальники його таланту традиційно відзначають у селі Чортория, де народився актор. Марія Миколайчук, дружина Івана Миколайчука, подякувала всім, хто приїхав вшанувати пам'ять актора.

"Років 10 - це точно, а то й більше ми сюди приходимо. Для нас це велика честь і велика гордість", - сказала Олеся Понич.

"Те, що ми скромніше проводимо цьогоріч, це, звичайно пов’язано з подіями, які відбуваються в державі. Але всі ті, хто шанує, поважає творчість Івана Миколайчука сьогодні є", - зазначив Іван Загарія.

Прикордонник Сергій Николайчук якраз повернувся додому з передової, має 10-денний відпочинок. І навмисно приїхав до Чорториї, що вшанувати пам'ять улюбленого актора.

"Дуже важливо то все пам’ятати. Це саме те, за що ми там воюємо. Це та пам'ять народна, це культура народна, історія - і за збереження того ми зараз і знаходимось", - сказав прикордонник.

Ольга Андріцька, Ярослав Левицький, "5 канал"

Попередній матеріал
Чотири компанії з України представляють нові літаки на авіасалоні "Ле Бурже"
Наступний матеріал
Український парламент найбільш завантажений у світі – Сироїд
Теги:
Loading...