cultprostir.ua

Мінкультури розробило реформи для українських бібліотек

  Міністерство культури України підготувало для громадського обговорення розроблений спільно з Українською бібліотечною асоціацією проект Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року.

  Про це вчора, 3 вересня, заявив віце-прем'єр-міністр – міністр культури В'ячеслав Кириленко під час наради з питання реформування бібліотечної справи за участю керівників провідних бібліотек, експертів, практиків бібліотечної справи та книговидавців у Національній парламентській бібліотеці, повідомили у прес-службі Міністерства культури.

  "Усі запропоновані рецепти по реформуванню бібліотечної справи маємо збалансувати в одному документі, у Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року. Після чого буде ухвалена ціла низка проектів поправок до законів та урядових рішень, які забезпечать реалізацію даної стратегії", — сказав Кириленко.

  Окреслюючи головні принципи реформування бібліотечної справи, міністр зазначив, що "маємо працювати не лише над оновленням фондів та модернізацією наявних технічних можливостей, а й над осучасненням способів роботи з читачем-користувачем та продукуванням системного бачення реформи, враховуючи процес децентралізації".

  Як поінформували у відомстві, текст стратегії розвитку бібліотечної справи також обговорюватиметься на VІ Львівському бібліотечному форумі, який відбудеться 8–12 вересня в рамках 22-го Міжнародного книжкового "Форуму видавців у Львові".

  Кириленко наголосив, що у справі реформування бібліотечної галузі вже досягнуто позитивних результатів. Зокрема, відновлено бюджетне фінансування для закупівлі книжок української мовою, які поповнили фонди бібліотек. Цього року таке фінансування склало 9 млн грн. При цьому бібліотеки самостійно обирали, які саме книжки закуповуватимуться.

  Під час наради окремо були визначені конкретні кроки щодо спрощення процедури закупівлі книжок та періодичних видань, осучаснення чинних стандартів надання бібліотечних послуг, необхідність збереження спеціального статусу для галузевих бібліотек (медичних, освітніх) та спеціалізації для дитячих і юнацьких бібліотек, забезпечення доступу користувачів до інтернету, тощо.

  Як повідомляв 5.ua, на Форум видавців у Львові приїдуть 10 зіркових іноземних письменників. Тема цьогорічного Форуму – "Культура vs Пропаганда", що певним чином визначило перелік гостей фестивалю.

  Попередній матеріал
  Держадміністрацію "Укрзалізниці" і шість регіональних залізниць об'єднають в одну компанію - Кравцов
  Наступний матеріал
  Швайці та Сиротюку оголошено про підозру у справі про події 31 серпня під Радою - Тягнибок
  Теги:
  Loading...