Львівський Форум видавців
5.ua

Львівський Форум видавців: Культура чи пропаганда, протиставляти чи поєднувати

Культура чи пропаганда, протиставляти чи поєднувати - це фокусна тема 22-го Львівського Форуму видавців.

Інша відмінність від попередніх років - велика увага, приділена війні на Сході України. Одна із найочікуваніших книжкових прем'єр цьогорічного форуму - лист із російської в'язниці, адресований українцям – книжка Надії Савченко "Сильне ім'я Надія". До друку видання підготувала сестра української льотчиці.

"Надя цю книгу написала не для того, щоб донести якийсь меседж чи показати, яка вона. А для правди. От на початку тут такі рядки: "Розкажу тобі як другу, та не знаю чи встигну розказати" - це був голод. "Напишу тобі як другу, можливо, ти ще встигнеш прочитати", - зазначила сестра Надії Савченко Віра.

Загалом на Форумі обіцяють представити близько 5 тисяч книжкових новинок. На головному майданчику у Палаці мистецтв та на його подвір'ї впродовж найближчих трьох днів триватимуть книжкові ярмарки, презентації книг та автограф-сесії авторів.

У цьогорічній програмі фестивалю близько 800 учасників. Із них 350 - автори, і не лише з України.

"Для мене дуже важливі гості, які приїхали на літературний фестиваль. Це Катя Петровська, письменниця українського походження. Адам Міхнік, польський дисидент, Марек Бьєнчик і багато різних авторів з України – Юрій Андрухович, Сергій Жадан", - відзначив програмний директор Форуму видавців Григорій Семенчук.

Марічка Кужик, Євген Радіон, "5 канал".

Попередній матеріал
12 Форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві
Наступний матеріал
Українські військові отримали понад 3 млн грн за успішне виконання бойових завдань у зоні АТО - Міноборони