5.ua

Лойко відмовився продавати голлівудським кінокомпаніям права на екранізацію "Аеропорту"

  Кореспондент Los Angeles Times, фотограф, автор книги "Аеропорт" Сергій Лойко відмовився продавати голлівудським кінокомпаніям права на екранізацію свого роману.

  20 січня 2015 Columbia Picture і Sony Pictures запропонували йому продати права на статті в Los Angeles Times, щоби зняти стрічку про оборону Донецького летовища. Про це Лойко повідомив на своїй Facebook-сторінці. З його слів, американські режисери хотіли придбати ексклюзивні права на використання образів героїв і пов'язаних з ними ситуацій.

  "Я не хочу, щоб про подвиг хлопців, які загинули в ДАП, писав якийсь хлопець з Санта-Моніки, потягуючи каліфорнійське винце і придумуючи сценарій чергового бойовика", - пояснив причину відмови Лойко. Автор книги також додав, що за умовами пропонованого контракту він міг стати лише консультантом і не міг вносити безпосередніх змін у сценарій.

  "Наші переговори тривали близько року. Хтось може назвати мене ідіотом, і, можливо, матиме рацію, але я відмовився від контракту в $ 157,500.00", - зазначив Лойко.

  Письменник додав: якщо про це колись знімуть кіно, то він хоче, щоб знімали за його книгою і так, "як я бачив це власними очима, і як це насправді і було".

  "Я не проти пари сотень тисяч доларів. Але вони скінчаться, а ганьба залишиться, якщо під моїм ім'ям знімуть якусь туфту. Мені тоді до кінця днів буде соромно перед хлопцями, які поклали свої життя на цій війні", - написав він.

  Нагадаємо, 15 вересня на 22-му Форумі видавців у Львові кореспондент Los Angeles Times, письменник Сергій Лойко презентував роман "Аеропорт", сюжет якого побудовано на реальних подіях про оборону Донецького аеропорту. 

  Попередній матеріал
  Спецслужба виявила на Луганщині сховок із гранатометами
  Наступний матеріал
  Кабмін опублікував офіційну постанову про ембарго на додатковий перелік товарів із РФ

  У Києві презентували аудіокнигу Лойка "Аеропорт"

  Сергій Лойко: Донецький аеропорт - це символ стійкості, хоробрості, люті, самопожертви найкращих українських синів

  На кошти, зібрані на аукціоні фоторобіт Сергія Лойка, закупили медобладнання для Миколаївського шпиталю