Кириленко: Уряд розробляє законопроект про державну підтримку українського кіно

  Віце-прем'єр із гуманітарних питань, міністр культури В'ячеслав Кириленко розповів про проект закону про державну підтримку українського кінематографа.

  "Уряд офіційно вніс на погодження зацікавленим міністерствам законопроект про збір на підтримку українського кіно", - повідомив Кириленко на брифінгу у Києві 15 червня. За його словами, новий законопроект передбачатиме державне фінансування фільмів за рахунок відрахувань від акцизного збору та податку на лотереї.

  "Я можу попередньо повідомити, що йтиметься і про відрахування від частини акцизів, і від відрахувань від лотерей, і про створення спеціальних пільгових умов для продюсерського кіно, зокрема для іноземних продюсерів, про створення додаткових сприятливих умов для залучення іноземного капіталу для кіновиробництва на території України", - розповів Кириленко. Він відмітив, що напрацювання підготовлені за участю телевізійників - представників найбільших телекомпаній.

  За словами глави Мінкульту, законопроект презентували в уряді, але поки що не оприлюднили, оскільки вносяться додаткові правки, що з'явилися після обговорення з прем'єр-міністром проекту закону. Кириленко стверджує, що законопроект презентують після узгодження цього документа в уряді, а також з телевізійниками, кінодистриб'юторами та іншими зацікавленими сторонами.

  Кириленко нагадав, що на сьогоднішній день підтримка становить 50% від держави і на 50% - фінансування, що знаходять продюсери. "Зараз йдеться про можливе збільшення відсотка підтримки з боку держави і зменшення внеску продюсера, але при цьому необхідно посилити механізми гарантій та контролю", - підкреслив міністр.

  Попередній матеріал
  На Міжнародній конференції журналістів у Відні росіяни роздавали антиукраїнську пропаганду
  Наступний матеріал
  Турецький професор: в окупованому Криму систематично порушуються права кримських татар