vk.com

Книжковий "Медвін" і "Ше.fest" - найцікавіші літературні події літа

  Літературна мандрівка до Івано-Франківська, поетичні читання на фестивалі українського опору і фестиваль на малій батьківщині Кобзаря.

  Культурно-видавничий портал "Читомо" зробив підбірку найцікавіших літературних подій літа.

  - Kyiv Comic Con (6-7 червня, Київ)

  Як зазначає видання, в Україні фестиваль популярної культури влаштують вперше, тоді як у світі коміккони є традицією не одного десятиліття. На відвідувачів чекає поп-культура у всіх її виявах – музичному, кінематографічному, ігровому, ІТ-шному і, звісно ж, коміксно-літературному.

  - Urban Exploration Lviv Fest (5–6 червня, Львів)

  Дводенний фестиваль пройде з нагоди відкриття у Львові нового простору – Urban Exploration Art Center, що має стати найпотужнішою локацією сучасного мистецтва у Західній Україні. У насиченій програмі відведена година і на літературну сцену. Захід під назвою Spoken word буде присвячений перекладній поезії.

  - Книжковий ярмарок МЕДВІН (5–7 червня, Київ)

  Весняний МЕДВІН, уже дев’ятий за рахунком, збере понад 60 учасників, серед яких видавництва "Зелений пес", "Видавництво Старого Лева", "Генеза", "Нора-друк", "Ярославів Вал", "Юніверс", "Час майстрів", "Задруга", "Ніка-центр", "Просвіта", "Видавництво Анетти Антоненко", "Коронація слова". У програмі ярмарку – автограф-сесії та зустрічі з авторами книжок, презентації та майстер-класи, концерти та розваги. Субота на виставці традиційно є Дитячим днем.

  - Перший перекладацький фестиваль "Дні перекладу" (12-14 червня, Київ)

  Як зазначають організатори, під час першого перекладацького фестивалю найбільше уваги буде приділено німецькій і польській мовам. У програмі фестивалю дискусії, зустрічі з перекладачами, мистецькі заходи, що мають відчутний театральний акцент: публічні читання перекладних п’єс, театралізовані читання поетичних перекладів, різноманітні способи поєднання візуального та аудіо-перекладів.

  - КРАЇНА МРІЙ (20-21 червня, Київ)

  У програмі етно-фестивалю, який знову пройде в "Пирогово", традиційно діятиме літературна сцена та книжковий ярмарок, участь у якому візьмуть близько 50 видавництв. Серед учасників Літературної сцени – Василь Шкляр, Іван Малкович, Сергій Жадан, Брати Капранови, Сергій Татчин. Обіцяне організаторами новаторство – захід БлогПост, під час якого найпопулярніші українські блогери говоритимуть про блогінг як новий різновид літератури. Так само традиційно під час фестивалю діятимуть музична сцена, ярмарок виробів народного і майстер-класи народних ремесел.

  - Їздець-тур (20-21 червня, Івано-Франківськ, Коломия)

  Автори літературного путівника Україною "Їздець" влаштовують літературну мандрівку вихідного дня "Франківськ-Коломия-Франківськ" та запрошують читачів приєднатися. У мандрівку входить: екскурсія Івано-Франківськом у компанії письменника Тараса Прохаська; секретна прогулянка від письменника та видавця Василя Карп’юка; тур по найколоритніших кнайпах Івано-Франківська; візит до Музею гуцульщини і прогулянка слідами Василя Стефаника, Леопольда фон Захер-Мазоха, Івана Франка, Станіслава Вінценза та Ірини Вільде у Коломиї.

  - БАНДЕРШТАТ–2015 (31 липня–2 серпня, Луцьк)

  Під час фестивалю українського опору на відвідувачів чекають не тільки розваги. Цьогорічний БАНДЕРШТАТ організатори обіцяють присвятити питанню розбудови нашої країни, пошуку шляхів і можливостей для втілення усіх задумів молодого покоління українців. У рамках заходу відбудеться Форум молодіжних патріотичних організацій та ініціатив. Загалом фестивальна програма дуже різноманітна: якісна музика, інтелектуальні гутірки-дискусії, кіноперегляди, майстер-класи, виставки, ярмарок, екскурсії. І, звісно ж, літературна сцена, участь у якій візьмуть письменники з усієї України, серед яких Любов Якимчук, Олена Гераcим’юк, Павло Коробчук, Олег Коцарев, Оксана Гаджій, Лесик Панасюк, Галина Крук та багато інших.

  - Ше.fest (22–23 серпня, село Моринці Черкаської області)

  Уже вдруге пройде фестиваль, незмінна ціль якого – відкинути всі штампи та відкрити нового Шевченка. Гасло цьогорічного Ше.festу – "Еволюція твого духу" покликане продемонструвати, що за останній рік еволюціонувала не лише країна, змінився кожен з нас: став більше розуміти, цінувати життя, близьких, рідну землю. У програмі, крім музики, майстер-класів, кінопокази українських стрічок, театральних перформансів, екскурсії Моринцями, зустрічей із сучасними героями російсько-української війни, присутня також літературна складова – гутірки-дискусії та літературні читання власних творів та творів Тараса Шевченка. Як і минулого року, "Ше.fest–2015" буде благодійним. Усі зібрані кошти організатори передадуть на підтримку українських військових.

  Попередній матеріал
  У музеї історії України відкрили виставку плакатів про "третю інформаційну війну"
  Наступний матеріал
  У Мексиці перед виборами відбуваються сутички поліції з протестувальниками