vezur.lv

Картину Модільяні продали за рекордні для художника $170 млн після 9 хвилин торгів

  Картину італійського художника-експресіоніста Амедео Модільяні "Оголена, що лежить" у понеділок продали на аукціоні Christie's в Нью-Йорку за $170 млн.

  Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на The New York Times.

  Таким чином, це полотно стало найдорожчою роботою живописця. Попередній максимум для картин Модільяні становив $71 млн. Торги завершилися через дев'ять хвилин після початку. Найвищу ціну запропонував по телефону покупець з Китаю, залишившись анонімним.

  На тому ж аукціоні Christie's картина американського представника поп-арту Роя Ліхтенштейна "Доглядальниця" стала найдорожчою серед його робіт: покупець заплатив за неї $95 млн.

  Картини і скульптури Модільяні високо цінуються колекціонерами по всьому світу. "Оголена, що лежить" стала другим за ціною твором мистецтва, яке вдавалося продати на торгах. Найдорожче оцінена картина Пабло Пікассо "Алжирські жінки (версія "О"), що пішла з молотка в травні за $179,4 млн.

  До десятки найдорожчих творів мистецтва (аукціони і приватні продажі) також входять роботи Поля Гогена, Поля Сезанна, Марка Ротко, Рембрандта, Альберто Джакометті, Френсіса Бекона, Енді Уорхола, Едварда Мунка і Густава Клімта.

  Нагадаємо, 6 жовтня картину Пікассо "Співачка кабаре" продали за $67,5 млн. Шедевр придбав невідомий покупець. А продав картину американський мільярдер Вільям Кох, який володів нею з 1984 року.

  Попередній матеріал
  Водії-правопорушники зможуть сплатити штраф банківською карткою на місці
  Наступний матеріал
  Гонитва за крадіями авто: у Харкові поліція годину переслідувала двох озброєних злочинців