dt.ua

Кабмін ухвалив постанову щодо стабільнішого фінансування кіновиробництва

  Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що має упорядкувати ритмічність процесу фінансування кіновиробництва й унеможливити консервування та зрив виробництва національних фільмів.

  Постанову "Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. №117" розробило Міністерство культури, повідомили у прес-службі відомства.

  Як зазначається, документ покликаний усунути проблеми у кіновиробництві, викликані нестабільністю фінансування галузі. Воно відбувається переважно наприкінці року, тоді як виробництво фільмів надзвичайно залежить від сезонності зйомок. "Неритмічне фінансування, щорічне недофінансування кіновиробництва та відкриття бюджетних призначень не раніше, ніж у другому кварталі, у попередні роки призводило до систематичного призупинення та консервації виробництва, розпадання знімальних груп, зміни творчих концепцій і повного зриву виробництва фільмів", - мовиться у тексті.

  У Мінкультури запевняють, що нова постанова дасть змогу отримувати кошти на виробництво фільмів наприкінці року, використовувати за призначенням протягом шести місяців, здійснивши перенесення зобов’язань на наступний бюджетний рік. 

  Попередній матеріал
  Україна відпустила затриманих російських військових
  Наступний матеріал
  Гройсман анонсував розробку "кодексу поведінки депутата"