Facebook / Двоколісні хроніки

Гурт "Фолькнери" здійснив наймасштабнішу велоекспедицію в історії України

25000 км за 478 днів: музиканти українського гурту "Фолькнери" здійснили велоподорож від Києва до Сіднею, передавши український стяг австралійським українцям

20 лютого 2016 року музиканти українського гурту "Фолькнери" урочисто передали синьо-жовтий стяг українській діаспорі в Австралії. Таким чином, завершилась наймасштабніша велоекспедиція за час існування незалежної України, самостійно організована пересічними українцями в рамках проекту "Двоколісні хроніки". Про це йдеться у прес-релізі, який сьогодні надійшов у розпорядження 5.ua.

Ще 1 жовтня 2014 року музиканти Володимир Муляр та Ярина Квітка сіли на велосипеди, аби проїхати половину земної кулі, починаючи з київського Майдану та закінчуючи одним з найбільших міст Австралії. Проїхавши 25000 км за 478 днів (16 місяців і 20 днів), із них 17000 км – велосипедами, музиканти фінішували у Сіднеї, де їх зустріли місцеві українці.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

"Проїхати від України до Австралії на велосипедах було нашою давньою мрією, тож ми вирішили її втілити у життя. Перед стартом ніяких страхів чи вагань не було, ми були морально й фізично готові, бо мали великий досвід поїздок і до того. Але вже в кінці, відчуваючи наближення фінішу, стало сумно і не хотілося зупинятися. Напевно, це у кожного мандрівника так: дорога кличе завжди. Тому наразі шукаємо фінанси, аби продовжити подорож і тим самим здійснити першу українську велоекспедицію навколо Землі", – ділиться планами співавторка проекту та учасниця гурту "Фолькнери" Ярина Квітка. Вона додала: "До того ж, ми чекаємо на поповнення, скоро народиться ще один маленький мандрівник, тож далі, якщо організація поїздки пройде вдало, формат пересування буде дещо іншим – з коляскою-причепом".

"Фолькнери" присвятили цю подорож єдності і миру в Україні. Як і в попередніх подорожах, вони збирали музичний фольклор різних народів і на вулицях міст і сіл 13 країн співали українських пісень. Час від часу музиканти грали та співали на вулицях, в клубах або влаштовували імпровізовані концерти у домівках людей, які запрошували їх на ночівлю.

"Виїхавши з серця України, київського Майдану, ми везли у світ український дух, пісні, символи, історії, щоб дарувати їх людям на нашому шляху. Своєю велоекспедицією ми не прагнемо встановити якийсь рекорд, ми лише хочемо показати світові Україну і привезти до України 13 шматочків світу. Інакшого світу", - заявив автор проекту Володимир Муляр.

З 14 запланованих країн (Україна, Молдова, Румунія, Болгарія, Туреччина, Іран, Пакистан, Індія, Непал, М’янма, Таїланд, Малайзія, Індонезія, Австралія) Ярина та Володя не змогли потрапити лише в Пакистан. Влітку минулого року вони розповіли про свої пригоди у інтерв’ю 5.ua.

Попередній матеріал
У Держдумі РФ проти пісні Джамали на Євробаченні
Наступний матеріал
Україна залишається найкорумпованішою країною в Європі - експерт
Loading...

"Фолькнери": Ми ночували на античних розкопках в Ефесі, в поліцейському відділку у М’янмі, на даху хмарочоса в Таїланді

Британський лікар завершив навколосвітню подорож на велосипеді, яка тривала шість років

"Велосипедом на роботу": зимова акція у Києві

Діди Морози влаштували велозабіг у Вінниці