Футуризму виповнюється 100 років (РОЗШИРЕНО)

  Футуризму виповнюється сто років. Рівно століття тому італійський поет Томазо Маринетті проголосив відомий маніфест, в якому пропонував відкинути старе мистецтво і розпочати з чистого аркуша. Творці, які колись пропонували скинути Пушкіна і Толстого з корабля історії, зараз самі стали історичним надбанням. Їхні твори вивчають у школах та купують за шалені гроші на виставках.

  Виставка футуристів відкрилася в лондонській галереї Тейт - одній з найпрестижніших у світі. Зібрання робіт з усієї Європи, серед яких картини Пабло Пікассо, Томазо Марінетті та Джакомо Балла. Організатори вихваляються: це найбільша виставка футуристів на Туманному Альбіоні за останні тридцять років. Вона присвячена сторіччю мистецького руху, яке відзначають саме цього року.

  Метью Гейл, представник галереї: "Футуризм - це самопроголошений мистецький рух, який відповідав на всі виклики тодішнього світу. Його заснував поет Томазо Марінетті, тож спочатку серед футуристів переважали поети та письменники. Однак дуже швидко художники підхопили сміливі ідеї та приєдналися до футуристів".

  Футуристи відкидали усе попереднє мистецтво. Так, російські представники руху зухвало пропонували скинути Пушкіна та Толстого з корабля історії. Відмовляючись від досвіду своїх попередників, футуристи створювали нове, агресивне та свіже мистецтво. Для натхнення використовували все, що їх оточувало. Багато хто називає їх першими поетами індустріального світу. Тими, хто побачив красу в механізмах та швидкостях.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  "Air France" виплатить родинам загиблих по 17,5 тис євро
  Наступний матеріал
  Нігерійські повстанці заявили, що підірвали головний нафтопровід країни
  Теги:
  Loading...