5.ua

Форум видавців-2015 (фото)

9-13 вересня у Львові пройшов ХХІІ Форум видавців.

За офіційними даними Форуму, цього року вийшло 5 тисяч книжкових новинок. Як зазначає видання "Читомо", директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький розповів, що порівняно з минулим роком обсяги книговидання в Україні скоротилися на 55%, однак саме "Фоліо" випустило на 8 книг більше, ніж минулого року - 53. Серед лідерів також - "Видавництво Старого Лева" - зі 43 новинками. Дещо відстав "КСД" (40 новинок) та "Віват" (35 виданих книжок). 15 нових видань представила "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", 12 - "Наш Формат", 11 - "Крок". Решта видавництв випустили менше 10 новинок.

Серед презентованих на Форумі книжок хочеться відзначити книги про війну на Донбасі. Це - романи, побудовані на реальних подіях - "Аеропорт" Сергія Лойка та "Іловайськ" Євгена Положія. А також - книга репортажів, інтерв'ю та аналітичних статей від журналістів "5 каналу" - "Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО".

Крім цього, на Форумі можна було придбати книги українських політв'язнів. Зокрема, збірка оповідань Олега Сенцова та книга Надії Савченко "Сильне ім'я Надія".

Гран-прі Форуму видавців отримала книга польської письменниці та науковця Олі Гнатюк "Відвага і страх" (видавництво "Дух і літера"). Ще 18 книжок отримали відзнаки як найкращі книжки Форуму видавців-2015, ще кілька десятків - спеціальні відзнаки.

На Форумі були присутні більше 350 авторів із 22 країн світу. Зокрема, Швеції, Великої Британії, США, Китаю, Норвегії, Нідерландів, Франції, Фінляндії та ін. Країною-гостем цьогорічного фестивалю стала Франція.

Окрім презентацій нових книжок, читання текстів та зустрічей з авторами, на Форумі проводилися майстер-класи. Зокрема: "Інтерактивні технології у бібліотечному середовищі", "Мистецтво імпровізації", майстер-клас із ілюстрації, "Як фотографувати портрет", майстер-класи з розпису та багато інших.

Євгенія Китаїва, Наталя Корнієнко, 5.ua

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У мешканця Рівненщини вилучили незаконний бурштин на мільйон гривень
Наступний матеріал
Саакашвілі висуне свого кандидата на міського голову Одеси – ЗМІ
Loading...