rus.err.ee

Естонія планує повернути в Україну "меч вікінга", затриманий на естонсько-російському кордоні

  Спершу його збиралися передати в Росію

  Влада Естонії має намір повернути в Україну цінний "меч вікінга", який затримали на естонсько-російському кордоні на початку березня. До такого рішення дійшли з огляду експертизу, яка підтвердила, що цей меч раніше був знайдений на Волині і вивезений звідти. Про це розповіли в посольстві України в Естонії, передає "Укрінформ".

  "Оскільки "меч вікінгів" затримали на естонсько-російському кордоні, спочатку естонська сторона планувала передати його Росії. Проте у ситуацію оперативно втрутилося наше посольство. Тепер після отримання кількох переконливих експертиз Естонія схиляється до рішення передати цінність Україні відповідно до Міжнародної конвенції від 1995 року про повернення викрадених або незаконно вивезених культурних цінностей", – пояснили у посольстві.

  Видання зазначає, що 1 березня естонські митники а кордоні Естонії з Росією виявили в одній з вантажівок меч епохи вікінгів. Знахідку конфіскували, оскільки у водія – громадянина Білорусі – не було дозволу на транспортування раритету. Експертиза з'ясувала, що мечу близько тисячі років, і він має велику цінність. Естонія збиралася віддати знахідку Росії. Проте незабаром з'явилися дані, що такий же меч було знайдено у 2015 році на Волині.

  Після цього посол України в Естонії Віктор Крижанівський надіслав лист до МЗС країни, в якому просив не віддавати Росії знайдений меч, оскільки, найімовірніше, він був нелегально переправлений туди з території України. Було проведено дві експертизи, естонська сторона визнала їх і тепер планує повернути раритет в Україну. Виявлений "меч вікінга" - дуже рідкісний екземпляр, за всю історію в Україні було знайдено лише сім подібних мечів.  

  Нагадаємо, у жовтні минулого року через кордон на Львівщині українець намагався вивезти з країни рідкісні книги.

  Попередній матеріал
  Дослідження: Більше 70% українців – за унітарну державу і проти федералізації
  Наступний матеріал
  За тиждень бойовики випустили по українських позиціях понад 1700 снарядів та мін - СЦКК
  Теги:
  Loading...