Безпрецедентна виставка відкриється у Парижі

  Безпрецедентна виставка робіт Анрі Матісса, Пабло Пікассо та Сезанна - днями відкриється у Парижі. 120 робіт видатних митців початку 20 століття - належать одній родині - Штайнів. Це одна з найбільших подібних колекцій у світі.

  Родина Штайнів - двоє братів, Лео і Майкл, та їхня сестра Гертруда - оселилися в Парижі в 1903 році. Незабаром їхній будинок став центром творчого життя французької столиці. Штайни приятелювали з більшістю молодих письменників і художників, купували роботи найталановитіших. Так була створена одна з найгучніших колекцій сьогодення. Штайни володіють 120-ма полотнами Матісса, Сезанна та Пікассо.

  Сесіль Дебро, куратор виставки: "Думаю, саме Лео Штайн - відкрив світу Матісса. Адже той не був популярним художником, так само як і молодий ПікАссо, який ніде не виставлявся. Родина Штайнів не була заможною. Вони не працювали, значних статків - не мали. Утім, могли собі дозволити купувати роботи маловідомих художників. З 1905-го по 1914-тий рік Штайни зібрали неймовірну колекцію сучасного мистецтва".

  Пабло Пікассо дружив із Гертрудою Штайн і навіть написав її портрет. Цю картину художник перероблював близько 80 разів і зрештою заявив Гертруді - "Я перестав вас бачити, коли дивлюся на вас!". Але роботу - таки завершив. Штайни активно купували й роботи Матісса попри зневагу мистецтвознавців. Саме підтримка Лео Штайна дала Матіссу можливість влаштувати справжню революцію кольору в живописі. Його картину "Блакитна оголена" арт-критики вважають поворотним моментом в історії мистецтва 20 століття.

  Сесіль Дебро, куратор виставки: "Це надзвичайно важлива робота для розвитку творчості Матісса. Вона також вплинула на Пабло ПікАссо і стала передвісником майбутньої картини "Авіньйонські панянки".

  До колекції Штайнів входять найсміливіші роботи Матісса, Пікассо та Сезанна. Свого часу вони вважалися скандальними митцями. У наші ж часи - ці картини коштують мільйони. Торік Пабло Пікасо визнали найдорожчим художником у світі. Його картину "Оголена на тлі бюста і зеленого листя" продали на аукціоні Крістіз за понад 100 мільйонів доларів.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нобелівську премію з фізики отримали американці
  Наступний матеріал
  "Портрети" з Сергієм Дорофеєвим - новий проект "5 каналу"
  Теги: