facenews.ua

Ярема допускає силовий варіант звільнення Майдану від активістів

  Генеральний прокурор Віталій Ярема має намір звернутися в Міністерство внутрішніх справ і Службу безпеки України з метою вжити невідкладних заходів для встановлення правопорядку в центральній частині Києва й звільнення захоплених протестувальниками адміністративних будівель.


  Про це він сказав на брифінгу, повідомляють "Українські новини".

  "Я ініціюю звернення до міністра внутрішніх справ України, голови Служби безпеки України з метою вжити невідкладних заходів для поновлення правопорядку в центральній частині нашій столиці. Вимагаю негайно звільнити захоплені приміщення, оскільки в таких діях є склад злочину, покарання за яке передбачено Кримінальним кодексом України", - наголосив генпрокурор.

  Він зазначив, що у випадку якщо люди, які захопили приміщення, їх добровільно не звільнять, вони будуть звідти виселені.

  "Захоплення державних установ, захоплення приміщень - це кримінальний злочин, 341 стаття Кримінального кодексу. Якщо люди, які захопили ці приміщення, добровільно їх не звільнять, вони будуть звідти виселені, у тому числі й способом, який передбачений законом - працівники міліції просто будуть їх звідти виводити. Якщо співробітнику міліції буде чинитися опір, це буде вже більш тяжкий злочин", - сказав він.

  Ярема також попередив співробітників МВС і Київської міської державної адміністрації про відповідальність за бездіяльність при виконанні зазначеного доручення.

  Також, як пише "Інтерфакс-Україна", генпрокурор не виключає силовий варіант, якщо мешканці наметового містечка на Майдані й активісти, які продовжують перебувати в адміністративних будівлях в центрі Києва, нададуть збройний опір правоохоронцям при виселенні їх з займаних територій.

  "Можливий силовий варіант, якщо буде надаватися збройний опір, співробітники міліції мають право застосовувати зброю", - сказав він.

  Разом з тим, відповідаючи на питання журналістів, чи означає це, що буде силове протистояння між правоохоронцями і "майданівців", Ярема зазначив, що "протистояння ніякого не буде", а люди будуть затримуватися, якщо вони будуть чинити опір.

  Також він додав, що дії з боку правоохоронців будуть зроблені, якщо учасники Майдану "сьогодні, завтра, або найближчим часом не звільнять захоплені приміщення".
  Попередній матеріал
  Сирійська опозиція обрала собі нового лідера
  Наступний матеріал
  Венеційська комісія негайно розгляне президентський варіант змін української Конституції
  Loading...