Володимир В'ятрович 5.ua

У Будинку профспілок можуть створити музей Майдану

В Україні буде створено меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні, присвячений революції на Майдані Незалежності взимку в 2013-2014 роках.

Про це сьогодні, 21 січня, під час брифінгу повідомив керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Вже є реєстрація музею, він з'явився як юридична особа. Призначений директор - Ігор Пошивайло. Це тільки початок, і протягом року нам необхідно отримати приміщення, фінансування. Вже є попередня домовленість, що при внесенні змін до бюджету в березні ця необхідність буде врахована ", - сказав він.

Також В'ятрович зазначив, що музей може бути розташований у Будинку профспілок або ж у Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України.

Він пояснив: "Обидва об'єкти тісно пов'язані з історією Майдану і обидва належать ФПУ. Але, на жаль, наші пропозиції про створення музею Майдану саме там не знайшли підтримки у ФПУ. Зараз ці приміщення не розглядаються як пріоритетні, ми не можемо вплинути на Федерацію. Але розміщення музею в Українському домі – з боку держави був би правильний крок". 

Нагадаємо, розслідування обставин пожежі у столичному Будинку профспілок триває. У жовтні Печерський райсуд Києва продовжив термін тримання під вартою колишньому керівнику СБУ Києва Олександру Щеголєву, якому закидають причетність до вбивств євромайданівців.

Попередній матеріал
Велика Британія заморозить активи підозрюваних у вбивстві Литвиненка
Наступний матеріал
Виробник ID-карток показав елементи, які дозволяють перевірити справжність документа

ГПУ досі не встановила підпалювачів Будинку профспілок

Кличко заявив, що кафе в Будинку профспілок відкрили таємно

Нардепи спробували потрапити до кафе, яке відкрилось у Будинку профспілок

КМДА: пошкоджений пожежею Будинок профспілок може обвалитись