5.ua

Суд за тиждень продовжить розглядати справу про розгін Євромайдану

  Печерський районний суд міста Києва 13 червня продовжить розгляд справи за обвинуваченням колишнього голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова та екс-заступник секретаря РНБО Володимира Сівковича у справі про розгін Євромайдану у листопаді 2013 року.


  Це рішення пов’язане з тим, що один з адвокатів заявив клопотання про відвід судді. Самі відповідачі на засідання не прийшли.

  Біля будинкц суду на вул. Гайцана у центрі Києві зібралися кілька десятків представників "Самооборони Майдану", які вимагають покарання для Попова і Сівковича, які, на їхню думку, причетні до жорстокого побиття  студентів на Майдані 30 листопада минулого року.

  Як повідомлялося, кримінальне провадження щодо Попова, Сівковича та інших осіб, обвинувачуваних у перевищенні влади у зв’язку з подіями в ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, було закрито. Печерський районний суд Києва 16 лютого підтримав позицію прокуратури і звільнила цих осіб від кримінальної відповідальності, проте адвокат одного з потерпілих не погодився з таким рішенням суду і подав апеляцію.

  26 лютого в. о. Генпрокурора України Олег Махніцький повідомив, що низці колишніх чиновників, (зокрема і Сівковичу та Попову), буде висунуто підозру у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів.

  14 березня Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського райсуду і направив справу на новий розгляд.

  13 травня Генпрокуратура повідомила Олександру  Попову, екс-начальнику ГУ МВС у Києві Володимиру Коряку, колишнім його заступникам Олександру Мариненку та Петру Федчуку про підозру у причетності до розгону Євромайдану 30 листопада минулого року в Києві.
  Попередній матеріал
  Терористи оприлюднили відео із розстрілом заручників
  Наступний матеріал
  Влада Ростовської області заперечує заяви російських ЗМІ про біженців з України