Паскаль 5.ua

Суд переніс розгляд справи Паскала через неявку представника Кабміну

У Києві сьогодні мали розглядати справу Василя Паскала, заступника міністра внутрішніх справ, який згідно з законом "Про очищення влади" підпадає під люстрацію, але продовжує працювати на посаді.

До матеріалів справи так і не дійшли, оскільки представник Кабінету міністрів не з'явився в суді. Тож розгляд перенесли на 29 липня. Справа розглядається вже в апеляції. Раніше окружний адміністративний суд відхилив позов громадського люстраційного комітету. Однак представники останнього переконують, що Василь Паскал очолював департамент кримінальної міліції Міністерства внутрішніх справ за часів режиму Януковича у 2011 році.

А у 2012 році став керівником департаменту карного розшуку МВС, який опікувався справами активістів Євромайдану. Тому кажуть, що у люстраційному комітеті, згідно із законом, має пройти процедуру люстрації і бути відстороненим від посади заступника міністра. Представник міністерства внутрішніх справ офіційну позицію на сьогоднішньому засіданні озвучувати не захотів.

"Я думаю, що це затягування, хоча не дуже розумію навіщо воно їм", - зазначив секретар громадської ради з питань люстрації Максим Маньковський.

"Пан Паскал безперечно підпадає під заборону законом. Ця особа кілька років очолювала карний розшук країни, враховуючи те, що відбулося на Євромайдані, як шукали хлопців, у тому числі і по відео, яким чином їх доставляли, у мішках на голові, ця особа не тільки за законом, а й за моральними якостями щодо суспільства не має права займати цю посаду", - наголосила директор департаменту люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

Нагадаємо, Апеляційний суд столиці залишив у силі рішення Печерського райсуду про арешт із правом застави в 3,2 млн грн для екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.

Попередній матеріал
Росія обмежила пропуск у Крим через Чонгар - ДПСУ
Наступний матеріал
Уздовж кордону концентруються значні сили російської армії – Лисенко