5 канал

Справа вбивства майданівців: у суді показали відео, де зафіксована смерть Романа Гурика

  У Святошинському районному суді триває розгляд справи колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Павла Аброськіна та Сергія Зінченка. Їх обвинувачують у вбивстві активістів Євромайдану.

  Сьогодні суд допитав батька Романа Гурика Ігоря. В залі засідань показали відео, де зафіксований факт смерті Романа. Як і всі попередні рази, захист Аброськіна та Зінченка апелює до неможливості визначити на фото та відеоматеріалах справи хто саме з беркутівців стріляв. Адвокати наполягають що Аборськін і Зінченко непричетні до масових убивств на вулиці Інститутській у січні 2014 року. Прокурори з такою позицією захисту категорично не погоджуються. Наступне засідання відбудеться 28 грудня.

  "Діяв єдиний бойовий спецпідрозділ, з єдиною метою щодо вчинення умисних вбивств невизначенної кількості мітингувальників. Як ви можете бачити з відеокадрів, що у Романа Гурика, так і всіх кадрів щодо подій біля цього парапету, біля банку Аркади, у жодного з них немає вогнепальної зброї, жоден з них не становив будь-якої суспільної небезпеки для правоохоронців", - розповів прокурор відділу Генеральної прокуратури Роман Псюк.

  Адвокат Сергія Зінченка Ігор Варфоломеєв, у свою чергу, заявив, що "стороною обвинувачення жодного доказу причетності Зінченка, та й Аброськіна, до вбиства цієї особи, цього хлопця, суду не надано".

  Зінченка і Аброськіна підозрюють у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. У вересні минулого року екс-командир роти "Беркута" Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, втік з-під домашнього арешту, його оголосили у розшук. 

  Попередній матеріал
  Пітцик: Уряд заліз нам в кишеню, тому що на місцевих рахунках накопичилися гроші
  Наступний матеріал
  Геращенко: Захоплення Комінтернового – це більш ніж грубе порушення Мінських угод